ТЕПЛІ «ВОЇНИ ЛІСУ»
І дорослі, і діти відтепер можуть переглянути новий мультфільм під назвою “Воїни лісу”.
Над створенням мультика працювали автор проекту Богдан Савлюк, оператор і режисер Мар’ян Николюк, виконавець саундтреку Тарас Житинський.
“Українських мультфільмів не так багато. А мультиків про вояків УПА взагалі немає, тобто це перший мультик про вояків УПА в Україні, – розповідає «Високому Замку» автор мультфільму Богдан Савлюк.- Наріжним каменем сюжету є боротьба вояків УПА з московськими окупантами, які десятиліттями чинили терор в Україні, нищили голодом цілі села, відправляли наших людей в рабство до Сибіру, розстрілювали цвіт нації, грабували українські домівки, нав’язували нам свою ідеологію.
У сценарії я зробив наголос на масовому вирубуванні лісу. Ліс крадуть, впливаючи на флору і фауну, це уможливлює повені. Я хотів провести паралель: ті, хто краде ліс, ті “наші” не є кращими за москалів, які колись грабували наші села і домівки. Тому й виникла назва – “Воїни лісу”. Ліс був домівкою для вояків УПА, джерелом хоробрості і спротиву”.
У мультику можна почути назву загону “Лісові чорти”. Це назва пластового куреня, заснованого в 1926 році, до якого свого часу входили Роман Шухевич, Богдан Гаврилишин і Тарас Крушельницький, автор пісні “Гей-гу, Гей-га”, яка і стала саундтреком мультфільму. У 26-річному віці сталінський режим стратив Тараса, і у своєму мультфільмі автор хотів вшанувати цього юнака.
Звучить у мультику і слово “Путлєр”, це ім’я негативного персонажа.
Створювати “Теплі іграшки” (“теплі” – тому що приносять позитивні емоції) Богдан Савлюк почав з квітня 2015 року. Першою світ побачила серія “Гуцули”. Пізніше з’явилися “Вояки УПА” та “Козаки”.
Кожна іграшка, заввишки 7−8 сантиметрів, має своє ім’я та історію. А в кожній колекції налічується 10 іграшок.
На сьогодні Богдан Савлюк завершує роботу над серією “Добровольці”, прототипами цих іграшок стали реальні люди, які пішли добровільно воювати у зону АТО.
Ще одна колекція існує тільки в одному екземплярі – “Небесна сотня”, створена на основі малюнка художника Юрка Журавля. Ці іграшки зберігаються в Івано-Франківському “Музеї Небесної сотні”.
Поки що не закінчена і серія “Письменники”, автор уже створив фігурки Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Михайла Старицького, Григорія Сковороди.
Богдан Савлюк планує створити колекцію “Казкові супергерої”, персонажами якої стануть герої українських казок.
← Повернутися