КАПУСТА, ЦИБУЛЯ І ЧАСНИК – АБИ ГРИП НАЗОВСІМ ЗНИК!

Американські вчені назвали овоч, що є найкориснішим для здоров’я. Про це пише «Цікаво». Вчені з Америки прийшли до думки, що найбільш корисною можна назвати цвітну капусту. У ній є безліч найважливіших для нормального функціонування організму мікроелементів і вітамінів - вона рясніє вітамінами А, С, В, залізом, магнієм. Завдяки даним мікроелементам цей овоч зміцнює нервову, серцево-судинну системи, а ще є прекрасним антиоксидантом. Таку капусту слід приймати в їжу при хворобах кишечника і жовчного міхура. Вона відмінно виводить холестерин, а значить, є засобом профілактики інсультів, інфарктів і серцевих нападів. Крім цього, цвітна капуста містить в собі багато рослинного білка, який необхідний організму як "будівельний матеріал". Також цей овоч є незамінним при формуванні раціону харчування дітей, а особливо, якщо спостерігаються проблеми в роботі товстого кишечника.

У найкорисніші овочі американські вчені записують і брокколі, яка теж містить в собі безліч корисних мікроелементів, що дозволяють поліпшувати обмінні процеси в організмі. Також брокколі вважається прекрасним засобом для профілактики онкологічних хворіб.

Найкорисніші овочі в українських широтах - це: білокачанна капуста, морква, ріпчаста цибуля, часник, червоний буряк. Українські дієтологи рекомендують вживати капусту білокачанну, що містить велику кількість клітковини, яка прискорює виведення "шкідливого" холестерину. Містяться в ній також фолієва кислота, вітамін С, марганець, каротин, кальцій, магній, залізо, фосфор. Капуста дозволяє знижувати ризик виникнення застуд і розвитку інсультів. Завдяки вмісту досить рідкісного вітаміну U капуста здатна знешкоджувати небезпечні хімічні речовини і навіть загоювати виразки. Краще вживати цей овоч свіжим або робити з нього сік. При ожирінні, захворюваннях нирок і печінки, ураженнях ясен дуже корисною вважається морква. Вона містить багато різних вітамінів і мікроелементів (магній, калій, кальцій). "Очисником організму" номер один вважається червоний буряк. І все це завдяки клітковині, вітамінам і органічним кислотам, що дозволяє знищувати гнильну флору в кишечнику і покращувати процес "переробки" їжі. Буряк є і відмінним засобом позбавлення печінки від токсинів. Також цей овоч сприяє процесу омолодження організму завдяки фолієвій кислоті. Неможливо уявити собі раціон харчування без часнику і цибулі. Так, не кожен їх любить, але наскільки ж вони корисні! Головною цінністю цибулі є фітонциди, що вбивають грибки і бактерії. Тобто, цибуля захищає нас від безлічі захворювань. Крім цього, цибуля дозволяє краще засвоювати корисні мікроелементи і покращує травлення. А один зубчик часнику містить безліч корисних мікроелементів, які дозволяють знижувати кількість холестерину, очищати судини, вбивати туберкульозну і дифтерійну палички, позбавлятися від глистів.

Втім, підбираючи фрукти і овочі для свого раціону, важливо враховувати сезонність. Наприклад, взимку в наших краях не ростуть огірки, помідори, петрушка. А значить, на прилавках супермаркетів ми спостерігаємо привезені овочі, які часто небезпечно вживати в їжу. Тому в зимовий період (якщо є можливість) краще їсти цибулю, часник, буряк, картоплю, які були вирощені на власних дачних ділянках.

 


Повернутися
27.10.2016
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...