ПЛАНШЕТ І СМАРТФОН - ЗАМІСТЬ КУБИКІВ І ЛЯЛЬОК?

Як обмежити використання смартфонів і планшетів дітьми

 Діти і гаджети

Сучасних дітей називають цифровими аборигенами. Це пов'язано з тим, що сучасні діти народжуються у світі, де смартфон і планшет − такі ж предмети побуту, як ложка і виделка. Тому діти досить швидко вчаться вправлятися з ними, часто швидше і краще дорослих вміють запускати додатки, грати в ігри і навіть приховувати свої пустощі від батьків. У деяких випадках захоплення дітей смартфонами і планшетами перетворюється на справжню залежність. Цьому потурають і самі батьки, які при будь-якому капризуванні видають дитині цю електронну іграшку. В результаті у дитини може розвинутися справжня залежність від електронних гаджетів.

 

Чи шкідливі електронні іграшки

 

Суперечки про те, чи впливають на здоров'я людини смартфони та планшети, ведуться, напевно, з часів, коли "телефони були великими". Вчені сперечаються і про те, чи є шкода від мобільних гаджетів, так само як і про те, яка це шкода. Різні дослідники пишуть різне. Шкідливий вплив електромагнітного випромінювання на організм людини практично неможливий. Проте визнається факт впливу пристроїв на нервову систему, увагу, концентрацію. Деякі дослідники відзначили проблеми з координацією дій у любителів гаджетів.

 

Єдині в тому, що смартфони та планшети шкідливі для дітей − лікарі-офтальмологи. Читання невеликого за розміром тексту викликає короткозорість, а тривале напруження очей, наприклад, під час ігор, може привести до їхнього запалення і подальшого інфікування. Ще один важливий момент − любителі смартфонів і планшетів ризикують зіткнутися зі сколіозом, адже навряд чи вони стежать за поставою. Особливо в цьому страждає шийний відділ хребта.

 

Гаджети та взаємодія з однолітками

 

З одного боку, позбавляючи дитину повністю доступу до електронних гаджетів, ви ризикуєте позбавити його тем для розмов з друзями, розуміння їхніх жартів і можливості бути частиною їхньої компанії онлайн. У той же час, занадто активне використання гаджетів може привести до того, що електронні іграшки замінять реальні стосунки, а старші діти спілкуватимуться тільки в Мережі, втрачаючи тим самим навички реального спілкування. У найкритичніших ситуаціях може скластися так, що реальний світ перестане бути цікавим для вашої дитини, і вона вирішить все більше часу проводити в світі віртуальному, вигаданому, втікати туди від різних складнощів і в незручних ситуаціях.

 

Користь від планшетів

 

Сьогодні планшети все активніше використовуються в навчанні, причому буквально з молодших класів. Для дітей існує величезна кількість корисних додатків, навчальних програм, красивих інтерактивних електронних книг. Тому повна відмова від планшетів для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку не тільки не потрібна, але й шкідлива. Як же бути батькам? З одного боку, за допомогою планшета дитина повинна вчити уроки, з іншого боку − багато часу в іграх призводить до короткозорості.

 

Істина посередині: справі час, планшету − годину

 

Найголовніше правило, яке повинно бути вироблено в родині буквально з народження дитини − дуже обмежений час, на який вона отримує планшет у своє розпорядження. Дитина повинна знати, що планшет може отримати в руки не більше ніж, наприклад, на 30 хвилин в день. І ніщо не повинно змінити цей час − ні зайнятість мами, ні хвороба, ні вихід нової версії гри.

 

Крім того, в родині повинні бути вироблені правила використання гаджетів. Наприклад, дитина не повинна бачити батьків з гаджетами за сімейним обідом або вечерею. У дитини не повинно скластися враження, що гаджети і електронне спілкування можуть замінити спілкування живе. А найкраще − якщо дитина зрозуміє, що батьки з ноутбуками і планшетами працюють, а не розважаються.

 

Технічні дрібниці

Якщо ви плануєте починати знайомити з планшетом 2-3-річну дитину, купіть спеціальний дитячий чохол для нього. Для смартфона варто купити захисне скло, яке врятує ваш гаджет, навіть якщо він впаде на підлогу. Крім того, на пристрій, який потрапить до рук маленьких дітей, добре було б встановити спеціальні додатки для батьківського контролю.


Повернутися
27.10.2016
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.