10 ПРИЧИН ЇСТИ ГАРБУЗ ЩОДНЯ

Гарбуз називають справжнім природним полівітаміном і королем осені. Корисні речовини, що входять до його складу, зберігають свої якості навіть після термічної обробки. А гарбузове насіння містить багато корисних мінералів і поживних речовин. Корисних властивостей багато, перерахуємо головні з них.

 

1. ЗНИЖУЄ РИЗИК РОЗВИТКУ ОНКОЗАХВОРЮВАНЬ

Гарбуз багатий бета-каротином, котрі виявляють відмінні антиоксидантні властивості і захищають організм від вільних радикалів, які стимулюють мутації клітин і призводять до розвитку злоякісних утворень. У гарбузовому насінні багато фітостеролів, які також знижують ризики розвитку раку, особливо раку передміхурової залози.

 

2. СПРИЯТЛИВО ВПЛИВАЄ НА ШКІРУ

Висока кількість вітаміну A, C, Е і цинку забезпечують здоров'я шкіри. А гарбузове насіння рятує від появи зморшок, робить шкіру гладкою і зволоженою.

 

3. ПОЛІПШУЄ ЗІР

Півчашки гарбузового насіння повністю покривають добову потребу у вітаміні А, що допомагає підтримувати зір в нормі.

 

4. ЗНИЖУЄ ВАГУ

Гарбуз - прекрасне джерело клітковини, яка допомагає тримати вагу в нормі за рахунок поліпшення роботи травної системи організму. До того ж, гарбуз має низький глікемічний індекс, а, значить, його можна сміливо вживати при цукровому діабеті.

 

5. ПІДВИЩУЄ ІМУНІТЕТ

Гарбуз багатий вітамінами і антиоксидантами, які зміцнюють імунну систему організму, борються з вірусами і бактеріями, що викликають застудні захворювання. До того ж гарбуз володіє відмінними протизапальними властивостями.

 

6. ОЗДОРОВЛЮЄ СЕРЦЕ І СУДИНИ

Вживання гарбуза зменшує рівень так званого "поганого" холестерину. Ця властивість допомагає знизити ризик розвитку атеросклерозу, тромбозів, інфаркту та інсульту. Калій та магній в складі гарбуза допомагають нормальній роботі серцевого м'яза, знижуючи високий артеріальний тиск і навантаження на цей орган. Насіння гарбуза запобігають розвитку ішемічної хвороби серця.

 

7. ЗМІЦНЮЄ КІСТКИ

Гарбуз містить цинк, який відмінно підходить для підтримки здоров'я кісткової тканини і блокування клітин організму, що пошкоджені вільними радикалами. Споживання гарбуза також допоможе уникнути розвитку остеопорозу і артриту.

 

8. ПІДТРИМУЄ ВОЛОССЯ ЗДОРОВИМИ

Завдяки унікальному вітамінно-мінеральному складу гарбуз корисний для волосся. Калій і цинк допомагають підтримувати волосся здоровим і покращують його ріст, а фолієва кислота і вітамін В стимулюють ріст волосся за рахунок поліпшення кровообігу.

 

9. ПОКРАЩУЄ РОБОТУ КРОВОНОСНОЇ СИСТЕМИ

Корисний гарбуз для процесів кровотворення. Так, вітамін K бере участь в синтезі білків крові і кісткового мозку, а вітамін T відповідає за згортання крові.

 

10. ПІДВИЩУЄ НАСТРІЙ

М'якоть гарбуза містить амінокислоту триптофан, яка відповідає за вироблення гормону щастя. Включаючи гарбуз в свій раціон, можна збільшити життєвий тонус і забути про депресію. А ще гарбуз і гарбузовий сік рятують від безсоння.

 


Повернутися
27.10.2016
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...