10 ПРИЧИН ЇСТИ ГАРБУЗ ЩОДНЯ

Гарбуз називають справжнім природним полівітаміном і королем осені. Корисні речовини, що входять до його складу, зберігають свої якості навіть після термічної обробки. А гарбузове насіння містить багато корисних мінералів і поживних речовин. Корисних властивостей багато, перерахуємо головні з них.

 

1. ЗНИЖУЄ РИЗИК РОЗВИТКУ ОНКОЗАХВОРЮВАНЬ

Гарбуз багатий бета-каротином, котрі виявляють відмінні антиоксидантні властивості і захищають організм від вільних радикалів, які стимулюють мутації клітин і призводять до розвитку злоякісних утворень. У гарбузовому насінні багато фітостеролів, які також знижують ризики розвитку раку, особливо раку передміхурової залози.

 

2. СПРИЯТЛИВО ВПЛИВАЄ НА ШКІРУ

Висока кількість вітаміну A, C, Е і цинку забезпечують здоров'я шкіри. А гарбузове насіння рятує від появи зморшок, робить шкіру гладкою і зволоженою.

 

3. ПОЛІПШУЄ ЗІР

Півчашки гарбузового насіння повністю покривають добову потребу у вітаміні А, що допомагає підтримувати зір в нормі.

 

4. ЗНИЖУЄ ВАГУ

Гарбуз - прекрасне джерело клітковини, яка допомагає тримати вагу в нормі за рахунок поліпшення роботи травної системи організму. До того ж, гарбуз має низький глікемічний індекс, а, значить, його можна сміливо вживати при цукровому діабеті.

 

5. ПІДВИЩУЄ ІМУНІТЕТ

Гарбуз багатий вітамінами і антиоксидантами, які зміцнюють імунну систему організму, борються з вірусами і бактеріями, що викликають застудні захворювання. До того ж гарбуз володіє відмінними протизапальними властивостями.

 

6. ОЗДОРОВЛЮЄ СЕРЦЕ І СУДИНИ

Вживання гарбуза зменшує рівень так званого "поганого" холестерину. Ця властивість допомагає знизити ризик розвитку атеросклерозу, тромбозів, інфаркту та інсульту. Калій та магній в складі гарбуза допомагають нормальній роботі серцевого м'яза, знижуючи високий артеріальний тиск і навантаження на цей орган. Насіння гарбуза запобігають розвитку ішемічної хвороби серця.

 

7. ЗМІЦНЮЄ КІСТКИ

Гарбуз містить цинк, який відмінно підходить для підтримки здоров'я кісткової тканини і блокування клітин організму, що пошкоджені вільними радикалами. Споживання гарбуза також допоможе уникнути розвитку остеопорозу і артриту.

 

8. ПІДТРИМУЄ ВОЛОССЯ ЗДОРОВИМИ

Завдяки унікальному вітамінно-мінеральному складу гарбуз корисний для волосся. Калій і цинк допомагають підтримувати волосся здоровим і покращують його ріст, а фолієва кислота і вітамін В стимулюють ріст волосся за рахунок поліпшення кровообігу.

 

9. ПОКРАЩУЄ РОБОТУ КРОВОНОСНОЇ СИСТЕМИ

Корисний гарбуз для процесів кровотворення. Так, вітамін K бере участь в синтезі білків крові і кісткового мозку, а вітамін T відповідає за згортання крові.

 

10. ПІДВИЩУЄ НАСТРІЙ

М'якоть гарбуза містить амінокислоту триптофан, яка відповідає за вироблення гормону щастя. Включаючи гарбуз в свій раціон, можна збільшити життєвий тонус і забути про депресію. А ще гарбуз і гарбузовий сік рятують від безсоння.

 


Повернутися
27.10.2016
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.