НЕ ТАКИЙ СТРАШНИЙ ХОЛЕСТЕРИН, ЯК ЙОГО «МАЛЮЮТЬ»…

5 міфів про холестерин

Напевно ви багато чого чули про холестерин і, можливо, впевнені, що знаєте про нього практично все. І все ж, частина з того, що відомо більшості – швидше за все, міфи, ніж правда. Ці п’ять пунктів допоможуть переконатися: холестерин – це не завжди погано.

Факт 1: Нібито від підвищеного рівня холестерину найбільше у світі страждають американці Насправді навіть величезне число повних і дуже повних американців не ставить цю країну в число лідерів за вмістом холестерину у крові її громадян. За статистикою чоловіки-американці займають 83-тє місце у світовому холестериновому списку, а американки знаходяться на 81-му місці. Лідерами в цьому питанні є Колумбія, Ізраїль, Лівія, Норвегія та Уругвай.

Факт 2: Нібито яйця – холестеринове зло Дійсно, в одному яйці міститься до 200 мг холестерину, а, між тим, існують рекомендації до вживання 300 мг холестерину на день з урахуванням усіх продуктів. Однак не настільки холестерин, який міститься в яйцях, небезпечний, адже насправді він практично не впливає на вміст холестерину в організмі. Так що якщо ви з’їдаєте пару разів на тиждень одне або два яйця, не пов’язуйте це з підвищенням холестерину.

Факт 3: Нібито у дітей не буває підвищеного рівня холестерину Більшість вважає, що проблеми з рівнем холестерину починаються в середньому і старшому віці. І все ж недарма західні педіатри наполягають на тому, що дітям із зайвою вагою, а також за наявності у членів сім’ї цукрового діабету, артеріальної гіпертензії і серцево-судинних захворювань потрібно визначати показники холестерину в дуже юному віці, причому робити це регулярно. Для цих захворювань властиве підвищення рівня холестерину в будь-якому віці.

Факт 4: Нібито якщо на упаковці написано «не містить холестерину», це – корисний продукт Найефективніший спосіб підвищити рівень холестерину в організмі – вживати у великій кількості тваринні та трансгенні жири (вони містяться в більшості промислово перероблених продуктах харчування). Саме вони підвищують рівень холестерину ліпопротеїдів низької густини, або так званого «поганого» холестерину – того, який, на думку фахівців, викликає атеросклероз. Напис на упаковці «не містить холестерину» – часто не більше ніж рекламний хід.

Факт 5: Нібито холестерин – це завжди погано «Поганим» вважається, як уже було сказано, холестерин ліпопротеїдів низької густини. Коли його рівень у крові підвищений, це говорить про проблеми зі здоров’ям. Але є ще і холестерин ліпопротеїдів високої густини. «Хороший» холестерин необхідний для нормальної роботи організму, він міститься в багатьох харчових продуктах. При неправильному харчуванні, а також при багатьох захворюваннях, в тому числі ожирінні та цукровому діабеті, рівень «хорошого» холестерину знижується, а «поганого» – підвищується. В будь-якому разі, кожній людині, навіть яка почуває себе абсолютно здоровою, потрібно регулярно перевіряти рівень холестерину – як «хорошого», так і «поганого».


Повернутися
13.10.2016
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.