ЧАРКА І ЦИГАРКА ЗВЕДУТЬ В МОГИЛУ

Експерти встановили шість шкідливих звичок, які повільно вбивають людину. Таких висновків науковці дійшли після того, як провели цікаве дослідження.

Науковці зазначили, що на тривалість життя впливають багато факторів.

Експерти вирішили, що чоловіки та жінки помирають через пасивний спосіб життя, шкідливі звички, а ще неправильного раціону харчування.

Продовжують цей список сидячий спосіб життя і сон, який складає більше ніж 9 годин у день. Виявляється, надлишок сну також є шкідливим для здоров’я і негативно впливає на організм людини.

Автори проекту розповіли, що у випробуваннях брали участь230 учасників віком від 45 і до 75 років.

Близько 70% всіх смертей у світі – наслідок шкідливих звичок. Дві людини з трьох, показало дослідження, могли би прожити довше, якби не алкоголь, куріння і наркотичні препарати.

Вчені проаналізували дані про жителів 195 країн, які померли в період з 1990 по 2015 роки. В результаті вдалося довести, що шкідливі звички призводять до передчасної смерті в 70% випадків.

За останні десятиліття в рази зменшилася смертність від бактеріальних і вірусних інфекцій. Відсоток смертей від неправильного способу життя та шкідливих звичок при цьому значно зріс.


Повернутися
13.10.2016
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...