ЩОДЕННІ ЗВИЧКИ, ЩО УШКОДЖУЮТЬ МОЗОК

1. Не їсти на сніданок

Сніданок – найважливіший прийом їжі за день, тому він помітно впливає на продуктивність, витривалість та емоційний стан. Протягом перших декількох годин в день, мозок виділяє поживні речовини, щоб продовжити “управляти” фізіологічними процесами, після тривалого голодування, якому він був підданий. Якщо ви не постачатимете його енергією, йому доведеться використовувати резерви та доведеться докладати додаткових зусиль, щоб зберегти правильне функціонування. Відсутність сніданку може призвести до загальної нестачі енергії, втрату концентрації та пам’яті, поганого настрою, поганої фізичної та інтелектуальної продуктивності. Їжте значний та здоровий сніданок.

2. Куріння

Така жахлива звичка, як куріння, значно зменшує активність мозку, а від того зменшує подачу кисню до мозку. Було доведено, що куріння сприяє появі нейродегенеративних захворювань таких, як хвороба Альцгеймера. Крім того, гетероциклічні аміни, які виділяються під час згоряння сигарети заважають правильному відтворенню ДНК, що призводить до мутацій, які викликають ракові клітини.

3. Підвищення споживання цукру

Переважання рафінованих цукрів, білого борошна, смаженої їжі та упакованих продуктів харчування в раціоні і в той же час, нестача достатньої кількості овочів, фруктів та клітковини – все це сприяє накопиченню шкідливих речовин в організмі. Це збільшує розвиток пухлин, деформується імунна система, викликає недостатність харчування та перешкоджає неврологічному розвитку.

4. Постійний вплив забруднених середовищ

Мозок потребує постійної подачі кисню, але різні токсичні речовини можуть втручатись в обмін газів, транспортування та переробку кисню до клітин, що призводить до зниження ефективності праці мозку.

5. Брак сну

Ви повинні висипатись по 8 годин на добу, щоб мозок мав час відпочити, для метаболічних процесів, щоб правильно управляти отриманою та виробленою енергіями, а також для кліткового ремонту. Позбавлення себе сну прискорює смерть клітин головного мозку за короткий строк і буде тримати у втомі та поганому настрої весь день.

6. Переїдання

Вживання в їжу продуктів, яких організм не потребує, викликає накопичення залишкових речовин у виглядів жирів і зміцнення артерій головного мозку, які впливають на його правильне функціонування.

7. Алкоголь

Алкоголь може зруйнувати деякі органи, в першу чергу нервову систему, печінку та серце. Це впливає на хімічні реакції, які відбуваються у мозку. Алкоголізм також вбиває нейрони та знижує швидкість з якою передаються нервові імпульси.

8. Бурхливі реакції або передчасний стрес

 

Стрес викликає кілька реакцій в нервовій системі, деякі з яких знижують розумові здібності, а також збільшують ризик постраждати від інсульту та серцевих нападів.

9. Накриття голови під час сну

Коли спиш з накритою головою, підвищується концентрація вуглекислого газу та зменшується кількість кисню, що може призвести до шкідливого впливу на мозок.

10. Напруження мозку під час хвороби

Виконання роботи чи велике навантаження під час навчання у той час, коли ви хворієте, шкодить, тому що енергія тіла перенаправляється зі зцілення. Примусово мозок протягом цього періоду може знизити ефективність організму, а також ще більше послаблюється імунна система. Це сприяє появі навіть декількох видів хвороб.

11. Відсутність психічних подразників та вправи

Немає альтернатив тому, щоб мислити, проводити розумні дискусії, читати книги або працювати з пошуком слів для стимуляції вашого мозку: це збільшує здатність до навчання та пам’яті, а також стимулює час реакції на подразники.

Подбайте про свій мозок, обравши здоровий спосіб життя:

    Їжте правильно, включаючи смачні фрукти та овочі, які будуть стимулювати мозкову діяльність. Вживайте рибу, вона багата на омега-3 жирні кислоти, також риба рекомендують, оскільки ці жири сприяють комунікації між нейронами.

    Пийте 3 – 4 чашки чаю або декілька маленьких чашок кави в день, щоб поліпшити свої короткострокові та довгострокові перспективи пам’яті та знизити ризик постраждати від хвороби Альцгеймера та Паркінсона.

    Регулярно робіть фізичні вправи.

    Уникайте наркотиків, тютюну та алкоголю.

    Спіть стільки, скільки необхідно.

    Заповніть себе позитивними думками.


Повернутися
13.10.2016
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.