ЩОДЕННІ ЗВИЧКИ, ЩО УШКОДЖУЮТЬ МОЗОК

1. Не їсти на сніданок

Сніданок – найважливіший прийом їжі за день, тому він помітно впливає на продуктивність, витривалість та емоційний стан. Протягом перших декількох годин в день, мозок виділяє поживні речовини, щоб продовжити “управляти” фізіологічними процесами, після тривалого голодування, якому він був підданий. Якщо ви не постачатимете його енергією, йому доведеться використовувати резерви та доведеться докладати додаткових зусиль, щоб зберегти правильне функціонування. Відсутність сніданку може призвести до загальної нестачі енергії, втрату концентрації та пам’яті, поганого настрою, поганої фізичної та інтелектуальної продуктивності. Їжте значний та здоровий сніданок.

2. Куріння

Така жахлива звичка, як куріння, значно зменшує активність мозку, а від того зменшує подачу кисню до мозку. Було доведено, що куріння сприяє появі нейродегенеративних захворювань таких, як хвороба Альцгеймера. Крім того, гетероциклічні аміни, які виділяються під час згоряння сигарети заважають правильному відтворенню ДНК, що призводить до мутацій, які викликають ракові клітини.

3. Підвищення споживання цукру

Переважання рафінованих цукрів, білого борошна, смаженої їжі та упакованих продуктів харчування в раціоні і в той же час, нестача достатньої кількості овочів, фруктів та клітковини – все це сприяє накопиченню шкідливих речовин в організмі. Це збільшує розвиток пухлин, деформується імунна система, викликає недостатність харчування та перешкоджає неврологічному розвитку.

4. Постійний вплив забруднених середовищ

Мозок потребує постійної подачі кисню, але різні токсичні речовини можуть втручатись в обмін газів, транспортування та переробку кисню до клітин, що призводить до зниження ефективності праці мозку.

5. Брак сну

Ви повинні висипатись по 8 годин на добу, щоб мозок мав час відпочити, для метаболічних процесів, щоб правильно управляти отриманою та виробленою енергіями, а також для кліткового ремонту. Позбавлення себе сну прискорює смерть клітин головного мозку за короткий строк і буде тримати у втомі та поганому настрої весь день.

6. Переїдання

Вживання в їжу продуктів, яких організм не потребує, викликає накопичення залишкових речовин у виглядів жирів і зміцнення артерій головного мозку, які впливають на його правильне функціонування.

7. Алкоголь

Алкоголь може зруйнувати деякі органи, в першу чергу нервову систему, печінку та серце. Це впливає на хімічні реакції, які відбуваються у мозку. Алкоголізм також вбиває нейрони та знижує швидкість з якою передаються нервові імпульси.

8. Бурхливі реакції або передчасний стрес

 

Стрес викликає кілька реакцій в нервовій системі, деякі з яких знижують розумові здібності, а також збільшують ризик постраждати від інсульту та серцевих нападів.

9. Накриття голови під час сну

Коли спиш з накритою головою, підвищується концентрація вуглекислого газу та зменшується кількість кисню, що може призвести до шкідливого впливу на мозок.

10. Напруження мозку під час хвороби

Виконання роботи чи велике навантаження під час навчання у той час, коли ви хворієте, шкодить, тому що енергія тіла перенаправляється зі зцілення. Примусово мозок протягом цього періоду може знизити ефективність організму, а також ще більше послаблюється імунна система. Це сприяє появі навіть декількох видів хвороб.

11. Відсутність психічних подразників та вправи

Немає альтернатив тому, щоб мислити, проводити розумні дискусії, читати книги або працювати з пошуком слів для стимуляції вашого мозку: це збільшує здатність до навчання та пам’яті, а також стимулює час реакції на подразники.

Подбайте про свій мозок, обравши здоровий спосіб життя:

    Їжте правильно, включаючи смачні фрукти та овочі, які будуть стимулювати мозкову діяльність. Вживайте рибу, вона багата на омега-3 жирні кислоти, також риба рекомендують, оскільки ці жири сприяють комунікації між нейронами.

    Пийте 3 – 4 чашки чаю або декілька маленьких чашок кави в день, щоб поліпшити свої короткострокові та довгострокові перспективи пам’яті та знизити ризик постраждати від хвороби Альцгеймера та Паркінсона.

    Регулярно робіть фізичні вправи.

    Уникайте наркотиків, тютюну та алкоголю.

    Спіть стільки, скільки необхідно.

    Заповніть себе позитивними думками.


Повернутися
13.10.2016
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...