Фільм про бережани може перемогти в конкурсі кіно

Фільм Василя Павука з Тернопільщини «...Бережани, Бирижини...» став одним з півфіналістів першого етапу конкурсу урбаністичного кіно «My Street Films Ukraine».

«Є міста, про які всім відомо – навіть тим, хто ніколи у них не бували.  Є міста, в яких сотні людей проживають найцікавіші моменти свого життя – і про це досі ніхто не знає. Пора зняти фільм, головну роль в якому грає твоє рідне місто!», - переконані організатори конкурсу. Вони й закликали всіх, хто любить кіно і має що розказати про свій будинок, район, сусіда чи вулицю, подаватися на конкурс проектів My Street Films від фестивалю кіно та урбаністики «86».

12 найкращих проектів відібрані для продюсування фестивалем «86».

Режисер фільму-переможця отримає гран-прі – поїздку на фестиваль OpenCityDocFest у Лондон у червні 2015 року.
Повернутися
09.04.2015
Категорія: Культура
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.