ВОСЕНИ ЧАС ОБРІЗАТИ МАЛИНУ

Дивно, але багато садівників уважають, що якщо в них у городі буде рости багато кущів малини, то вони будуть одержувати більше врожаю. Але даний факт повністю спростовується фахівцями. Більше ягід дає правильно обрізаний восени й доглянутий малинник, ніж зарослий.

Коли потрібно обрізати малину?

Обрізати малину  потрібно починати з осені. Важливо, після закінчення збору врожаю, під корінь обрізати всі пагони дворічної давнини, які в цьому сезоні плодоносили. Крім цього, необхідно восени обрізати хворі, слабкі й однолітні пагони. А в тих кущів, які сильно розрослися, потрібно зрізати зайві гілки. Але, при виконанні обрізки, головне не перестаратися.

Найчастіше обрізку малини роблять раз у рік, завдяки чому вона обновляється та у майбутньому може дати гарний урожай. Для того, щоб не помилитися, потрібно пам’ятати, що на кожному квадратному метрі ділянці повинно перебувати близько 10-15 стебел малини. Можна обрізати малину ще й навесні, десь у квітні або навіть у травні. Потрібно зрізати з верхівок стебел приблизно 10-15 сантиметрів.

Якщо подивитися на малинники збоку, то легко можна побачити більші кущі малини, що мають велику кількість зелених стовбурів і сухих гілок. Усі ці пагони, що виросли літом, абсолютно не потрібні основному кущу. Обрізка малини повинна починатися зі старих і вже засохлих стовбурів, які потрібно забрати під самий корінь, а після цього обов’язково спалити, тому що всі ці сухі гілки є розсадником різноманітних шкідників, від яких надалі можуть постраждати й молоді пагони.

Під час осіннього процесу обрізки малини, кожному кущу потрібно залишити лише 4-5 добре розвинених і товстих гілочок цього року. Потрібно тільки обрізати їм верхівку на 20-30 сантиметрів. Усі інші пагони та відростки можна без жалю зрізати слідом за сухими гілками. Гілки, які залишаться після обрізки, необхідно закріпити на опорі. Кущі малини повинні розташовуватися на відстані 60 сантиметрів один від одного.

Обрізка ремонтантної малини

Ремонтантною малиною називають малину, яка адаптована до виростання в середніх широтах. Їй не потрібно особливого догляду, і вона здатна давати гарний урожай, але їй потрібний великий простір для росту. Для правильної обрізки ремонтантної малини, потрібно на кожному кущеві залишити десь по 3-4 стебла, а всі інші вилучити. Така малина повинна обрізатися в перший і другий рік.

Коли мова йде про однолітній малинник, те досить буде в кущів секатором прищипнути лише верхівки молодих пагонів, у яких висота становить не менше 70-120 сантиметрів. Обрізана в такий спосіб малина, рости у висоту більше не буде, але зате навесні з’явиться багато міцних бічних пагонів. А от при обрізці ремонтантної малини, яка росте вже другий рік, фахівці рекомендують зрізати надземну частину куща прямо під корінь відразу після того, як завершилося плодоносіння. Після цього потрібно всі опалі листи й обрізані гілки спалити, а ґрунт спушити. Після того, як настануть теплі деньки, у ремонтантної малини виростуть нові пагони, які влітку порадують вас великими плодами у величезних кількостях.

Можна зробити висновок, що малина тільки видається невибагливою рослиною, а насправді їй потрібно досить багато уваги. Якщо обрізка малини зроблена правильно, то позитивний результат не змусить себе довго чекати. Малинники, за яким правильно й вчасно доглядають, подарує велику кількість соковитих, ароматних і великих плодів.


Повернутися
13.10.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…