ДОРОЖНЄ ПОКРИТТЯ, ЩО ВИРОБЛЯЄ… ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ

Стартап Solar Roadways вперше випробував дослідні зразки дорожнього покриття, яке було розроблено два роки тому. Покриття може виробляти електроенергію, а взимку ще й розтоплювати лід. На центральній площі міста Сендпойнт, штат Айдахо (США) встановили 30 шестикутних панелей, передає Хайтек.

Сонячні панелі покрили 14 кв. м на міській площі Джеффа Джонса. Solar Roadways використовували шестикутні модульні плитки SR3 на 48 ват, виконані з загартованого скла. Взимку лід і сніг розтоплюватимуть нагрівальні елементи – в кожному елементі покриття їх чотири. Кожна плитка обладнана ще й 300 світлодіодами з підтримкою 16 млн. різних кольорів. Підсвічування грає декоративну роль – в Solar Roadways сподіваються, що жителі міста будуть міняти його час від часу.

 

Однак, в процесі установки виявилося, що не всі панелі знаходяться в робочому стані. Компанія збирається замінити їх найближчим часом. Спільно з Міністерством транспорту штату Міссурі стартап Solar Roadways розробляє ще один проект – частину знаменитого шосе 66 обладнають покриттям з сонячними батареями з вбудованим світлодіодним підсвічуванням, яке замінить дорожню розмітку і покажчики.

 

Раніше стартап отримав грант в розмірі $ 100 тис. від Федерального управління шосейних доріг США на розробку прототипу. Також компанія отримала два дослідних гранти по $ 750 тис. від Міністерства транспорту США. Після цього стартап залучив ще понад $ 2 млн в краудфандинговій кампанії на Indiegogo.


Повернутися
08.10.2016
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...