ЯК ЗБЕРІГАТИ ВИНОГРАД НА ЗИМУ В ДОМАШНІХ УМОВАХ

Усім хочеться поїсти свіжий виноград в холодну пору року. Але щоб це зробити, важливо знати, як зберігати виноград на зиму в домашніх умовах .

Оскільки ягоди винограду дуже примхливі і вимагають правильно підібраних умов зберігання, важливо дотримуватися правильного температурного режиму, вентиляції приміщення, вологості і світла. Плоди можуть моментально зіпсуватися, якщо порушити будь-яка умову:

    Найкраща температура для зберігання винограду в приміщенні підвального типу — це від 0 до 8 градусів, вона повинна бути однією і тією ж у весь період зберігання.

    В місці зберігання має бути сухо і не бути світла. Вологість не повинна бути більше 70%, також дбають про вентиляцію.

    В місці не допускається цвіль, грибок, комахи та інші запахи. У приміщенні заздалегідь роблять санітарну обробку.

Щоб зберегти виноград, використовують безліч способів. Найголовніші правила опишемо далі:

    Найкраще заготовлювати сорти, що володіють тривалим збереженням. Найкраще пізніх строків дозрівання, у яких товста шкірка і щільна м’якоть.

    Урожай, який надалі планується зберігати, необхідно збирати тільки в суху і теплу сонячну погоду, після сходу роси. В іншому випадку, він просто втратить властивості.

    Збирати слід дуже обережно, оскільки можливе пошкодження. Зрізають виноград за допомогою секатора у самого пагона, притримуючи внизу долонею. Робиться це теж обережно, оскільки можна зняти з ягід наліт воску, він захищає від можливих пошкоджень і гниття. Використовуючи щипці або ножиці, потрібно викинути сухі і гнилі ягоди, і позбутися від незрілих і перестиглих ягід. Потім всі ягоди викласти в скриньки, в які покладений чистий папір, догори ногами, важливо стежити, щоб виноград не вилазив з ящиків більше, ніж на два сантиметри. Поверхня ягід після здійснення упаковки повинна бути, як можна найбільш рівною, без западин.

Підвішуємо

Попередньо відібраний виноград, по одній гілочці вивішують на струнку, її натягують під стелею. Має величезне значення, щоб ягідки не торкалися один до одного і з поверхнями підвалу. На місце, де був зріз, одягають маленьку картоплю або закопують воском. Таким чином, виноград легко зберігати протягом двох місяців.

Ємкість з водою

Зазвичай використовують пляшку. Грона потрібно зрізати з довгою лозою. Ягоди потрібно підвісити, а батіг опустити в пляшку, в яку налита кип’ячена вода. Це не дозволить ягодам пересихати, в них збережеться смак протягом довгого терміну. Тут важливо постійно перевіряти наявність рідини і постійно доливати її. Самі ж пагони необхідно підрізати, щоб не допустити гниття. Щоб рідина не ставала зіпсованою, в неї потрібно додати деревне вугілля.

Зберігаємо виноград за допомогою ящика з деревиною

В основному використовують спеціальні ящики з дірочками для зберігання винограду. У них насипають деревну стружку або солому. Буває, що застосовують корковий порошок, але він коштує чимало грошей. Грони викладають рядами, щоб вони не торкалися. Ящики потрібно добре закрити чорною тканиною і прибрати в темне місце. Під час зберігання необхідно час від часу дивитися на їх зовнішній вигляд. Все перераховане дозволяє зберігати виноград протягом 6 місяців.

Заморожування винограду

Завдяки сучасним технологіям можна зберігати виноград впродовж усієї зими. Виноград потрібно скласти в ящик і пакет гронами, при цьому відокремити ягоди від гілок. Температура для заморозки повинна бути від мінуса 20 до мінуса 24 градусів. Використовуйте тільки стиглі ягоди, які добре промиті і висушені.

Ось і всі секрети, як зберігати виноград. Залишайтеся з нашим сайтом, у нас ще багато цікавого!


Повернутися
22.09.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…