ПОСАДКА ЧАСНИКУ НА ЗИМУ

Як правильно садити часник

Хто не любить таку ароматну і смачну пряність, як часник? Цей овоч часто використовується в нашій країні для приготування різних страв. Якщо у Вас є дачна ділянка, Ви можете самостійно вирощувати озимий часник, який виходить досить великих розмірів. Зазвичай посадка починається приблизно за кілька тижнів до початку заморозків, щоб часник не вимерз і в майбутньому сезоні дав прекрасний урожай. Як садити часник під зиму (відео) і щоб був великий? Відповідь на це питання ми обговоримо в цій статті.

Як садити часник під зиму?

Часник — не вибаглива культура, яка може рости на будь-якому ґрунті, але щоб отримати рясний, здоровий урожай рекомендується створити максимально сприятливі умови для посадки. Які?

    Місцезнаходження. Часник не любить, коли його щороку садять на одному і тому ж місці. Важливо періодично міняти місце розташування культури, але не садити його після таких рослин, як цибуля, помідори, перець і баклажани. Ці овочі є рознощиком фузаріозу, який часто вражає сильні головки часнику. Але якщо Ви посадите його після гарбуза, капусти або бобових культур, то не тільки вбережете його від неприємних захворювань, але також створите сприятливі умови для повноцінного зростання.

    Добриво. Чи варто вносити харчування для озимого часнику? Перед посадкою удобрювати грунт мінеральними або органічними добривами не рекомендується, оскільки рослина позитивно реагує на нейтральні, некислі грунту, а додаткова підгодівля часто окисляє землю. В якості добрива можна використовувати торф, який слід перекопати з ґрунтом.

    Сонячне світло. Відразу після посадки важливим етапом є укорінення культури, якому буде сприяти наявність достатньої кількості ультрафіолетового світла. Тому не варто садити часник в тіні або під розлогим деревом. Постарайтеся знайти місце на височини.

Як садити часник під зиму, щоб він виріс великий? Для цього існує кілька цікавих секретів. По-перше, обов’язково замочіть головки часнику в слабкому розчині маргацовкі. Це вбереже рослину від зараження і атаки різних інфекцій. Також можна використовуватися сильний розчин кухонної солі. Здорова культура — великі плоди. По-друге, необхідно видалити «материнське» денце, яке найчастіше затримує ріст рослини.

Висаджувати часник краще на невеликій відстані один від одного (приблизно 10-15 см). Між рядками також важливо зберігати дистанцію — близько 30 см. Це дозволить рослині рости в повний зріст.

Під час посадки не варто сильно тиснути на посадковий матеріал, намагаючись укоренити його в землі. Потрібно вирити невелику ямку і помістити туди зубчик. Зверху присипати землею.

Важливо! Деякі фахівці радять садити часник на велику глибину. Така порада актуальна тільки в тому випадку, якщо Ви запізнилися з посадкою і до заморозків залишається всього кілька днів. Глибока посадка збереже часник від замерзання і холоду.

Під час посадки не забудьте злегка полити землю, якщо вона кам’яна і занадто суха. Після, потрібно посипати грядку невеликою кількістю торфу і все щільно утрамбувати. Поливати в подальшому не потрібно.

Отже, тепер Ви знаєте, як садити часник на зиму і щоб був великий. Сподіваємося, що наші поради допоможуть Вам виростити на своїй дачній ділянці багатий, соковитий і смачний урожай озимого часнику.


Повернутися
22.09.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…