ДРУГЕ ЖИТТЯ… ДЛЯ СМІТТЯ!

Ізраїльський стартап розробив домашню біогазову систему за $1000, що перетворює відходи в газ для приготування їжі

В середньому людина створює 2 кг відходів в день. Якщо помножити цю цифру на 7,5 млрд чоловік, вийде немислима кількість сміття – і це тільки за один день!

Ізраїльський стартап HomeBiogas намагається боротися з відходами за допомогою спеціальної системи, передає портал stmegi.com. Засновник і генеральний директор компанії Ошік Ефраті розповів, що домашня біогазова система перетворює харчові відходи в газ для приготування їжі, а також в рідкі добрива за допомогою простого біологічного процесу. Повністю герметичний пристрій розміром 1 × 1,5 метри виглядає як сміттєвий бак, що стоїть біля будинку. Поки пристрій підходить тільки для приватних будинків. Трьох кілограмів відходів досить для трьох годин приготування їжі.

Побічний продукт процесу – це високоякісне рідке добриво, яке вдвічі збільшує врожайність і економить воду для поливу. Для функціонування пристрою не потрібне зовнішнє джерело живлення або підключення до електромережі – все працює на механічних і біологічних процесах.

Прилад поставляється в розібраному вигляді – покупець зможе легко зібрати його самостійно. В даний час компанія поставляє свою продукцію в 35 країн світу по $ 1000 за один пристрій.

HomeBiogas працює на двох основних ринках. Перший – це країни, що розвиваються, де люди потерпають від браку енергії і змушені готувати на дровах або вугіллі. Дим від такого способу приготування їжі в закритих приміщеннях щорічно вбиває близько 4,3 млн. жінок і дітей. Другий – суперрозвинуті країни, де жителі дбають про екологію і займаються роздільною переробкою відходів.

У січні HomeBiogas провела краудфандінговую кампанію, зібравши $ 250 000. В даний час в розпалі черговий раунд фінансування, в рамках якого компанія збирається отримати $ 1,5 млн.


Повернутися
20.09.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...