ДРУГЕ ЖИТТЯ… ДЛЯ СМІТТЯ!

Ізраїльський стартап розробив домашню біогазову систему за $1000, що перетворює відходи в газ для приготування їжі

В середньому людина створює 2 кг відходів в день. Якщо помножити цю цифру на 7,5 млрд чоловік, вийде немислима кількість сміття – і це тільки за один день!

Ізраїльський стартап HomeBiogas намагається боротися з відходами за допомогою спеціальної системи, передає портал stmegi.com. Засновник і генеральний директор компанії Ошік Ефраті розповів, що домашня біогазова система перетворює харчові відходи в газ для приготування їжі, а також в рідкі добрива за допомогою простого біологічного процесу. Повністю герметичний пристрій розміром 1 × 1,5 метри виглядає як сміттєвий бак, що стоїть біля будинку. Поки пристрій підходить тільки для приватних будинків. Трьох кілограмів відходів досить для трьох годин приготування їжі.

Побічний продукт процесу – це високоякісне рідке добриво, яке вдвічі збільшує врожайність і економить воду для поливу. Для функціонування пристрою не потрібне зовнішнє джерело живлення або підключення до електромережі – все працює на механічних і біологічних процесах.

Прилад поставляється в розібраному вигляді – покупець зможе легко зібрати його самостійно. В даний час компанія поставляє свою продукцію в 35 країн світу по $ 1000 за один пристрій.

HomeBiogas працює на двох основних ринках. Перший – це країни, що розвиваються, де люди потерпають від браку енергії і змушені готувати на дровах або вугіллі. Дим від такого способу приготування їжі в закритих приміщеннях щорічно вбиває близько 4,3 млн. жінок і дітей. Другий – суперрозвинуті країни, де жителі дбають про екологію і займаються роздільною переробкою відходів.

У січні HomeBiogas провела краудфандінговую кампанію, зібравши $ 250 000. В даний час в розпалі черговий раунд фінансування, в рамках якого компанія збирається отримати $ 1,5 млн.


Повернутися
20.09.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…