УКРАЇНСЬКІ ПОМІДОРИ ПОЇДУТЬ В ПОЛЬЩУ

З середини вересня і до початку жовтня тепличні комбінати України відновлять експорт помідорів в Польщу. Про це повідомляє «АПК-Інформ: овочі і фрукти».

Українські помідори можуть конкурувати з польськими, перш за все в ціні.

За даними Інформаційно-аналітичного центру «Шувар», сьогодні ґрунтові томати в Польщі великим оптом можна купити за ціною 0,25-0,35 EUR/кг, а тепличні томати пропонують за ціною 0,46-0,53 EUR/кг. Це майже на 25% дешевше, ніж на початку тижня, але ціни все одно залишаються одними з найвищих за останні 5 сезонів.

Українські тепличні господарства сьогодні пропонують помідори по 0,18-0,20 EUR/кг, і за даними фахівців з експорту ОРСП “Шувар”, така ціна є дуже привабливою для польських оптових компаній, але йдеться саме про продукцію експортної якості.

«З середини вересня помідори в Польщі, як правило, починають дорожчати через скорочення пропозиції продукції відкритого ґрунту. Саме в цей період Польща починає активно імпортувати помідори, а для України вересень і початок жовтня - це період найвищих показників експорту помідорів », - розповідає експерт плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяна Гетьман.

За її словами, в минулому році саме у вересні і жовтні Україна експортувала до Польщі близько 2 тис. т помідорів і навіть зайняла друге місце в списку постачальників помідорів в Польщу, залишивши позаду Іспанію та Італію - найбільших виробників помідорів в ЄС.

Фахівці Експортного моста «Львів-Варшава», який почав працювати на ринку «Шувар» у липні 2016 р вважають, що в цьому році є шанс оновити торішній рекорд, враховуючи великий інтерес польських компаній до закупівель українських помідорів.

Вони готові безкоштовно проконсультувати українських фермерів щодо вимог до якості товару, який буде експортовано в ЄС, і запрошують до співпраці всіх виробників, які мають обсяги томатів експортної якості. Всі витрати і ризики, пов’язані з логістикою і реалізацією українських томатів в Польщі, фахівці Експортного мосту беруть на себе


Повернутися
20.09.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…