"ЖИВА ВОДА" ДЛЯ ОЧЕЙ

В Австралії виростили клітини рогівки і створили «ліки» від сліпоти

Дослідникам з австралійського міста Мельбурн вдалося виростити клітини рогівки на синетичній плівці і вживити їх сліпим тваринам. Це допомогло повернути піддослідним тваринам зір і наблизити вчених до створення "ліків" від сліпоти, повідомляє АВС.

Рогівка являє собою прозорий шар на передній частині очі.

В даний момент дослідники готуються до проведення експериментів на людях. Пересадка штучної рогівки може прийти на зміну трансплантації донорських тканин рогівки.

Подібна процедура проводиться зараз, але донорські тканини відторгаються приблизно у третині випадків.

Як заявив один з дослідників, "наше нове лікування набагато більш ефективне, ніж пересадка донорських клітин рогівки. Ми сподіваємося в подальшому використовувати клітини пацієнта для того, щоб уникнути ризику відторгнення".


Повернутися
26.08.2016
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.