ТЕРНОПІЛЬЩИНА — З НАРОДНИМ ХУДОЖНИКОМ УКРАЇНИ
Митцю з Тернополя Богдану Ткачику присвоєно звання «Народний художник України».
Відповідний указ, пише «Терен», напередодні підписав Президент України Петро Порошенко.
2016 – й для добре знаного на Тернопільщині та в Україні художника Богдана Ткачика – ювілейний. Нещодавно йому виповнилося 65.
Наприкінці 80-х із групою патріотів він піднімав український прапор над будівлею Тернопільського осередку Народного Руху України, як організовував мітинги та велелюдні маніфестації проти тодішньої влади. Патріот, художник Богдан Ткачик завжди і словом, і ділом засвідчував і засвідчує свою українську сутність. Підтвердження цьому – активна участь у подіях на Майдані у Києві, долучення до патріотичних акцій на підтримку бійців АТО. І все це – на тлі щоденної, часом виснажливої, творчої роботи. Український патріотизм, національне відродження – завжди близькі для нього.
У його картинах – образ правічної, мужньої і трагічної України. України з глибинною історією та відважними подвижниками, лицарями, що жили і вмирали задля неї. Митець часто любить заглиблюватися у старовину. От лише кілька назв його картин, які говорять самі за себе: “З домовини встане Україна”, “Кам’яна могила”, “Кам’яна могила під Мелітополем”, “Кам’янець-Подільська фортеця”, “Святилище”, триптих “Скіфське городище під Немирівом”. Як найвищу цінність життя митець сповідує триєдність: Бог, Україна, Родина. І це проходить через усю його творчість, спонукаючи заглянути у власну душу, задуматись над змістом життя.
На полотнах Богдана Ткачика часто зображені портрети як світочів української минувшини, так і наші сучасники – письменники, художники, композитори – Леся Українка, Соломія Крушельницька, Петро Обаль, Іван Марчук, Михайло Бойчук. Його картини не сплутаєш з роботами інших авторів. Вони мають характерні спокійні, пастельні кольори та відтінки, які викликають певний настрій у душі, спонукають до роздумів, глибоких переживань…
Серед тих, кому Богдан Ткачик присвятив не одну свою творчу роботу – наш земляк, громадський діяч, письменник і перекладач Богдан Лепкий. Були і живописні пленери, в тому числі й у Жукові, на Бережанщині, де проходили дитинство і юність Богдана Лепкого. А впродовж кількох місяців цього року виставка робіт Богдана Ткачика мандрувала Прикарпаттям. Свій мистецький проект Богдан Іванович назвав філософськи: «Дорога з дитинства – дорога до себе». До речі, його ювілейна авторська виставка починає відсьогодні діяти і в Українському домі «Перемога», що в Тернополі.
За словами народного художника України Богдана Ткачика, ця виставка увібрала його почуття і відчуття нашої України та тих маленьких куточків рідної материзни, з яких і складається Велика Україна.
Варто додати, що Богдан Ткачик – учасник багатьох міжнародних та всеукраїнських пленерів, у тому числі й першого Всеукраїнського іконописного пленеру «Вікно у Небо. Зарваниця-2016». Він – автор концепції розпису капличок Героям Небесної Сотні у Зарваниці, та на Лисоні – полеглим 100 років тому Українським січовим стрільцям.
← Повернутися