ЯКІ ПРОДУКТИ ВИКЛИКАЮТЬ ЗАЛЕЖНІСТЬ?

Запам'ятайте раз і назавжди - продукти харчування, які діють на вас як наркотики.

Кава.

Вчені вважають, що твій організм дуже швидко звикає до підбадьорливого ефекту кави. Виною тому кофеїн, який є стимулятором нервової системи. Фахівці вважають, що з часом ти буквально не зможеш працювати і думати без чашки кави.

Шоколад.

Шоколад стимулює відділи головного мозку, що відповідають за задоволення. А, як відомо, щастя багато не буває. Вихід тільки один - знову і знову балувати себе солоденьким.

Сир.

Багато вчених вважають, що сир викликає більш сильне звикання, ніж кава або шоколад. Вся справа в білку козеїні, який своєю дією схожий на морфій. Хоча казеїн не можна назвати наркотиком, він теж має розслаблюючі властивості.

Солодка газована вода.

Систематичне вживання шипучих напоїв може не тільки викликати звикання, а й кардинально змінити обмін речовин. Причому, на думку медиків, достатньо всього один місяць кожен день пити газовану воду, щоб змінити метаболізм в гіршу сторону.

Копченості.

Повірте, натурального м'яса там мізерно мало. А ось добавок і консервантів хоч відбавляй. Саме ці речовини і викликають звикання. Ковбаси та шинка можуть провокувати набір зайвої ваги, привести до проблем з серцево-судинною системою і навіть до смерті.


Повернутися
21.08.2016
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...