12 УКРАЇНСЬКИХ ФІЛЬМІВ ВИЙДЕ У ПРОКАТ ДО КІНЦЯ РОКУ

У 2016 році в кінотеатральний прокат вийде 26 українських фільмів. Така кількість наших прем'єр є рекордним за роки Незалежності, пише Cut Insight.

З січня по червень відбулися прем'єри 14 наших фільмів. У липні і серпні їх число не поповнилося жодною стрічкою, але з вересня по грудень вийде ще 12 фільміву широкий прокат:

29 вересня – «Жива ватра» Остапа Костюка

 «Жива ватра» –  мистецький документальний фільм про життя вівчарів українських Карпат та долю традиційного ремесла на фоні сучасних змін, який став підсумком 10-річного дослідження режисером гуцульскої культури.

 «Це фільм про людське покликання. Про щоденну працю, без вихідних і права на слабкість. Про гармонійний світ, який ми втратили, прагнучи комфорту, і дитинство, яке ми залишаємо, начепивши на себе ролі дорослих...», –  описує тему фільму режисер пан Костюк.

Вереснь-жовтень – «Осінні спогади» Алі Фахри Мусаві

Фільм розповідає про українського військового, який закохується у незрячу біженку з Ірану.

Режисер Алі Фахри Мусавіз Ірану, одружений із російськомовною українкою з Новограда-Волинського, живе і працює в Чехії.

13 жовтня– «Микита Кожум’яка» Манука Депояна

Український анімафільм для дітей та дорослих, який показали у Каннах.

Анімаційний фільм «Микита Кожум’яка» продовжує історію відомого героя Кирила Кожум’яки, який переміг останнього Змія, тільки головним героєм цієї історії став його 12-річний син Микита, який не володіє надзвичайною фізичною силою батька і тільки завдяки силі характеру повинен перемогти Змія та врятувати світ.

У студії Panama Grand Prixзазначили, що фільм «Микита Кожум’яка» взяв участь у Каннському кінофестивалі та отримав контракти на кінотеатральний показ в 15 країнах світу, зокрема в Англії, Китаї, Японії, Південній Кореї, Польщі, Болгарії, Туреччині та інших.

14 жовтня–«Червоний» Заза Буадзе

 «Червоний»є екранізацією однойменного роману Андрія Кокотюхи.

Сюжет картини розповідає про бійців УПА, що опинилися в ГУЛАГу. Один із них – колишній командир УПА Данило Червоний. Йому доведеться пережити важкі каторжні роботи, знущання начальства і протистояння з «чорною мастю». Разом зі своїми побратимами він спробує організувати повстання.

Жовтень– «Чунгул» В’ячеслава і Олександра Альошечкінів

 «Чунгул» – новий український містичний трилер в 3D-форматі. Зав'язка історії підігріває інтерес: міський гульвіса Денис затримується у зв'язку із форс-мажорними обставинами у віддаленому від цивілізації селі. Але для того, щоб покинути це місце, йому доведеться заплатити свою ціну місцевому чаклуну. І наскільки високою буде ціна для головного героя, коли дочка чаклуна закохується в нього…

 

 3 листопада– «Бременські розбишаки» Олексія Лук'янчикова

У славному королівстві Бремен править прекрасна Принцеса. Народ Бремена живе у злагоді та добробуті, в ньому немає скривджених і знедолених. Але ця гармонія не може тривати довго. Два придворних міністра захотіли прибрати трон до своїх рук.

10 листопада– «Гніздо Горлиці» Тараса Ткаченка

Історія розповідає про українську жінку Дарину, яка вирушила до Італії для того, щоб знайти роботу і прогодувати свою сім'ю в Україні.

Поки вона заробляє гроші за кордоном, її сім'я в Україні поступово розвалюється, а зовсім юна дочка вагітніє від хлопця, який не збирається на ній одружуватися. Крім цього в Італії Дарина зустрічає чоловіка. Між ними починаються любовні стосунки. Коли Дарина повертається з Італії, виявляється, що вона теж вагітна...

Листопад– «Правило бою» Олексія Шапарева

Це перша в Україні спортивна драма про бокс, за участю зоряного акторського складу. У фільмі знімаються: Олексій Горбунов, Станіслав Боклан, Владислав Никитюк, Дар’я Трегубова, Анатолій Пашинін, Женя Галич, Дмитро Ступка та інші.

Також, одну з ролей у фільмі зіграв український боксер, Олімпійський чемпіон — Олександр Усик, який вже у вересні, в Польщі, боротиметься за титул Чемпіона Світу у важкій вазі, за версією WBO.

Осінь – «Жива» Тараса Химича

Фільм розповідає про молоду дівчину Анну Попович, яка рятуючись від переслідувань МГБ, потрапляє в табір УПА.

8 грудня– Моя бабуся Фанні Каплан» Олени Дем'яненко

 

 Фільм розповідає оповитeтаємницею історію життя Фанні Каплан, її замаху на Володимира Леніна і роману з Дмитром Ульяновим.

Головні ролі у фільмі виконали: Катерина Молчанова, Мирослав Слабошпицький, Олексій Девотченко.

22 грудня– «Сторожова застава» Юрія Ковальова

 Пригодницький фільм-фентезіза мотивами однойменної книги Володимира Рутківського. Фільм розповідає про сучасного школяра Віктора, який через загадковий портал часу потрапляє у минуле — на тисячу років назад.

На 2017 рік заплановано вихід фільмів «Казка старого мельника» Олександра Ітигілова, «Руслан і Людмила» Олега Маламужа, «Поліна» Оліаса Барко, «Рівень чорного» Валентина Васяновича, «Максим Оса» Івана Сауткіна і «Урсус» Отара Шаматави.


Повернутися
21.08.2016
Категорія: Культура
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.