ОДРУЖИТИСЯ –ДОРОГЕ ЗАДОВОЛЕННЯ

Відтепер в Тернопільській області стало дорожче виходити заміж та народжувати. Практично вдвічі зросла вартість реєстрації шлюбу та народження дитини.

«Починаючи з 12 серпня, набув чинності наказ про затвердження розміру плати за надання платних послуг, які можуть надаватися відділами державної реєстрації актів цивільного стану Тернопільської області , – розповів Едуард Кольцов, начальник головного територіального управління юстиції у Тернопільській області для info.te.ua.

– Цим наказом затверджено розмір плати за надання платних послуг, це і реєстрацію шлюбу і народження, а також доставка та вручення свідоцтв, надання консультацій і так далі».

Відтепер, організація та проведення традиційного весільного обряду з супроводом магнітофонного запису вартуватиме 300 гривень, було 150 гривень, якщо молодята забажають під час розпису живу музику то доведеться викласти 450 гривень, замість 300 гривень, а ось проведення обряду одним обрядовцем за скороченим сценарієм вартуватиме 165 гривень замість 75 . Якщо ж ви забажаєте розписатися у вихідні чи святкові дні, то замість 600 гривень, доведеться викласти від 900 до 1000 гривень, в залежності від того який буде план заходу – звичайно розпис з музикою чи європейський обряд .

Старі тарифи на послуги ДРАЦсів діяли на Тернопіллі з кінця 2011 року і до сьогодні не переглядалися. Та цього року серед підвищеної вартості шлюбу є і нові послуги, які надаватимуть ДРАЦси. Приміром організація та проведення ювілейного весілля – вартуватиме 500 гривень, якщо пара надумає піди в РАЦс у вихідні та святкові дні то заплатить вже 1000 гривень.

Крім того про підвищення вартості послуг на реєстрацію шлюбу нещодавно заявили у Рівному та Житомирі. Сьогодні у Рівному реєстрація шлюбу вартує від 120 до 1 020 гривень.


Повернутися
21.08.2016
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...