ЩО РОБИТИ ЯКЩО НЕ ПЛОДОНОСИТЬ ГРУША

Трапляється, що груша посаджена вже років з десять, а плодів все немає. В цьому випадку треба терміново знайти причину неблагополуччя і усунути її.

 Яблук на дачах повно, тому можна спокійно купувати один сорт і не переживати щодо запилення. Груші ж поширені менше і дуже сильно можна «пролетіти», якщо купити один сорт. Обов’язково треба купувати два різних сорти груші, тоді з запиленням проблем не буде.

Якщо дерево давно вже посаджено, і немає сил чекати, поки почне плодоносити нове — простіше простого вилікувати «безпліддя» щепленням запильника в крону дерева. Для цього прищеплюють два-три різних сорти, щоб гарантувати хороше запилення.

Який сорт груші купили

Коли закладаєте сад, треба цікавитися не тільки розмірами і смаком плодів, а й тим, на який рік дерево вступає у плодоношення. У груш багато сортів, які плодоносять на шостий-восьмий рік, причому вельми рясно. А є й такі, які починають давати врожай на другий-третій рік. Всі ці характеристики корисно дізнатися у продавця саджанців, щоб знати коли ваша грушка повинна почати плодоносити. Хоча іноді варто і почекати пару зайвих років.

Ці неправильні добрива

Яблуні страждають періодичністю плодоношення, а груші дають урожай щорічно. Секрет у тому, що формуються плоди на різних плодових гілочках. Одні плодові гілочки відпочивають, інші наливають плоди, на наступний рік вони міняються місцями. Однак у зв’язку з щорічним рясним плодоношенням грушам потрібно більше підгодівлі.

Одним гноєм не обійтися. Тим більше що внесення гною негативно позначається на плодоношенні і стимулює сильний ріст гілок. Для визрівання плодових гілочок потрібен фосфор і калій. Ті ж гілочки що не встигли визріти навесні зацвітуть, але плодів не дадуть — не вистачить живлення. Звідси оманливе рясне цвітіння грушевих дерев.

Фосфорні і калійні добрива краще вносити під перекопування або під лом. Під лом — це коли палицею робиться ямка в грунті приблизно на глибину 20 см, туди висипається трохи добрива, і все засипається землею.

Помилки при посадці груші

Якщо кореневу шийку у груші заглибити, то дерево довго буде боротися за життя і запросто може зацвісти на п’ять-сім років пізніше, ніж зазвичай. Коренева шийка розташована не там де щеплення, а там де корінь переходить в штамб. Краще дерева посадити вище, ніж заглибити, тим більше що грунт ще осяде, трохи осядуть і саджанці. Щоб деревця не затягувалося в грунт, в дно посадкової ями забивають кілок, до якого підв’язують саджанці.

Ворог квітів

Багато неприємностей може принести яблуневий квіткоїд. Він пошкоджує бруньки, бутони і плоди. Щоб з ним справитися, на дерева ще по снігу накладають клейові пояси. А також обприскують дерева по бутонам Конфідором, АЛАТАР або фуфанон.

Рясним вам врожаїв!


Повернутися
16.08.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…