ЩО РОБИТИ ЯКЩО НЕ ПЛОДОНОСИТЬ ГРУША
Трапляється, що груша посаджена вже років з десять, а плодів все немає. В цьому випадку треба терміново знайти причину неблагополуччя і усунути її.
Яблук на дачах повно, тому можна спокійно купувати один сорт і не переживати щодо запилення. Груші ж поширені менше і дуже сильно можна «пролетіти», якщо купити один сорт. Обов’язково треба купувати два різних сорти груші, тоді з запиленням проблем не буде.
Якщо дерево давно вже посаджено, і немає сил чекати, поки почне плодоносити нове — простіше простого вилікувати «безпліддя» щепленням запильника в крону дерева. Для цього прищеплюють два-три різних сорти, щоб гарантувати хороше запилення.
Який сорт груші купили
Коли закладаєте сад, треба цікавитися не тільки розмірами і смаком плодів, а й тим, на який рік дерево вступає у плодоношення. У груш багато сортів, які плодоносять на шостий-восьмий рік, причому вельми рясно. А є й такі, які починають давати врожай на другий-третій рік. Всі ці характеристики корисно дізнатися у продавця саджанців, щоб знати коли ваша грушка повинна почати плодоносити. Хоча іноді варто і почекати пару зайвих років.
Ці неправильні добрива
Яблуні страждають періодичністю плодоношення, а груші дають урожай щорічно. Секрет у тому, що формуються плоди на різних плодових гілочках. Одні плодові гілочки відпочивають, інші наливають плоди, на наступний рік вони міняються місцями. Однак у зв’язку з щорічним рясним плодоношенням грушам потрібно більше підгодівлі.
Одним гноєм не обійтися. Тим більше що внесення гною негативно позначається на плодоношенні і стимулює сильний ріст гілок. Для визрівання плодових гілочок потрібен фосфор і калій. Ті ж гілочки що не встигли визріти навесні зацвітуть, але плодів не дадуть — не вистачить живлення. Звідси оманливе рясне цвітіння грушевих дерев.
Фосфорні і калійні добрива краще вносити під перекопування або під лом. Під лом — це коли палицею робиться ямка в грунті приблизно на глибину 20 см, туди висипається трохи добрива, і все засипається землею.
Помилки при посадці груші
Якщо кореневу шийку у груші заглибити, то дерево довго буде боротися за життя і запросто може зацвісти на п’ять-сім років пізніше, ніж зазвичай. Коренева шийка розташована не там де щеплення, а там де корінь переходить в штамб. Краще дерева посадити вище, ніж заглибити, тим більше що грунт ще осяде, трохи осядуть і саджанці. Щоб деревця не затягувалося в грунт, в дно посадкової ями забивають кілок, до якого підв’язують саджанці.
Ворог квітів
Багато неприємностей може принести яблуневий квіткоїд. Він пошкоджує бруньки, бутони і плоди. Щоб з ним справитися, на дерева ще по снігу накладають клейові пояси. А також обприскують дерева по бутонам Конфідором, АЛАТАР або фуфанон.
Рясним вам врожаїв!
← Повернутися