ЩО РОБИТИ ЯКЩО НЕ ПЛОДОНОСИТЬ ГРУША

Трапляється, що груша посаджена вже років з десять, а плодів все немає. В цьому випадку треба терміново знайти причину неблагополуччя і усунути її.

 Яблук на дачах повно, тому можна спокійно купувати один сорт і не переживати щодо запилення. Груші ж поширені менше і дуже сильно можна «пролетіти», якщо купити один сорт. Обов’язково треба купувати два різних сорти груші, тоді з запиленням проблем не буде.

Якщо дерево давно вже посаджено, і немає сил чекати, поки почне плодоносити нове — простіше простого вилікувати «безпліддя» щепленням запильника в крону дерева. Для цього прищеплюють два-три різних сорти, щоб гарантувати хороше запилення.

Який сорт груші купили

Коли закладаєте сад, треба цікавитися не тільки розмірами і смаком плодів, а й тим, на який рік дерево вступає у плодоношення. У груш багато сортів, які плодоносять на шостий-восьмий рік, причому вельми рясно. А є й такі, які починають давати врожай на другий-третій рік. Всі ці характеристики корисно дізнатися у продавця саджанців, щоб знати коли ваша грушка повинна почати плодоносити. Хоча іноді варто і почекати пару зайвих років.

Ці неправильні добрива

Яблуні страждають періодичністю плодоношення, а груші дають урожай щорічно. Секрет у тому, що формуються плоди на різних плодових гілочках. Одні плодові гілочки відпочивають, інші наливають плоди, на наступний рік вони міняються місцями. Однак у зв’язку з щорічним рясним плодоношенням грушам потрібно більше підгодівлі.

Одним гноєм не обійтися. Тим більше що внесення гною негативно позначається на плодоношенні і стимулює сильний ріст гілок. Для визрівання плодових гілочок потрібен фосфор і калій. Ті ж гілочки що не встигли визріти навесні зацвітуть, але плодів не дадуть — не вистачить живлення. Звідси оманливе рясне цвітіння грушевих дерев.

Фосфорні і калійні добрива краще вносити під перекопування або під лом. Під лом — це коли палицею робиться ямка в грунті приблизно на глибину 20 см, туди висипається трохи добрива, і все засипається землею.

Помилки при посадці груші

Якщо кореневу шийку у груші заглибити, то дерево довго буде боротися за життя і запросто може зацвісти на п’ять-сім років пізніше, ніж зазвичай. Коренева шийка розташована не там де щеплення, а там де корінь переходить в штамб. Краще дерева посадити вище, ніж заглибити, тим більше що грунт ще осяде, трохи осядуть і саджанці. Щоб деревця не затягувалося в грунт, в дно посадкової ями забивають кілок, до якого підв’язують саджанці.

Ворог квітів

Багато неприємностей може принести яблуневий квіткоїд. Він пошкоджує бруньки, бутони і плоди. Щоб з ним справитися, на дерева ще по снігу накладають клейові пояси. А також обприскують дерева по бутонам Конфідором, АЛАТАР або фуфанон.

Рясним вам врожаїв!


Повернутися
16.08.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...