БІЛЬШЕ ВИСІВОК І МЕНШЕ «ГАЗИРОВКИ»: ПРОДУКТИ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я СУГЛОБІВ

Лікарі-ортопеди і дієтологи радять включати до раціону зелені овочі, абрикоси, інжир, жовтки яєць. А також вживати продукти, багаті на магній, — він міститься в какао, гіркому шоколаді, хлібі з висівками, горіхах, гречаній крупі, вівсянці. Цього  мікроелемента багато в гречаному меді, квасолі, сої, куразі, родзинках, чорносливі та фініках.

 Для здоров’я кісток та суглобів важливий також фосфор. Він міститься у морепродуктах та свіжій рибі.

 Медики застерігають: нині велика кількість продуктів містить фосфати. Якщо людина регулярно вживає ці добавки з їжею, вона ризикує захворіти на остеопороз — ця недуга проявляється у крихкості кісток. Фосфати містяться у розпушувачах для тіста, в згущеному молоці, в хлібі з борошна вищих сортів, у безалкогольних напоях.

 З’їсти фосфати можна разом із сирними продуктами, з плавленими сирками, крабовими паличками, з морозивом і фруктовим льодом.

 Майте на увазі, що кальцій iз кісток вимивають продукти, які призводять до порушення кислотно-лужного балансу в організмі. Це насамперед газовані напої, дріжджі, цукор, оцет.

 Натомість наш організм отримує кальцій iз кисломолочних продуктів, нежирного молока і нежирного твердого сиру.

 Вкрай важливим елементом для хрящової тканини і синовіальної рідини, яка омиває суглоби, є гіалуронова кислота. Вона затримує рідину в суглобах і захищає хрящі від стирання. Лікарі застерігають: із віком організм виробляє цієї речовини дедалі менше. Тому ефективний спосіб профілактики артрозу — додати до раціону препарати, які містять гіалуронову кислоту. А також вживати достатню кількість води.


Повернутися
16.08.2016
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.