БІЛЬШЕ ВИСІВОК І МЕНШЕ «ГАЗИРОВКИ»: ПРОДУКТИ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я СУГЛОБІВ

Лікарі-ортопеди і дієтологи радять включати до раціону зелені овочі, абрикоси, інжир, жовтки яєць. А також вживати продукти, багаті на магній, — він міститься в какао, гіркому шоколаді, хлібі з висівками, горіхах, гречаній крупі, вівсянці. Цього  мікроелемента багато в гречаному меді, квасолі, сої, куразі, родзинках, чорносливі та фініках.

 Для здоров’я кісток та суглобів важливий також фосфор. Він міститься у морепродуктах та свіжій рибі.

 Медики застерігають: нині велика кількість продуктів містить фосфати. Якщо людина регулярно вживає ці добавки з їжею, вона ризикує захворіти на остеопороз — ця недуга проявляється у крихкості кісток. Фосфати містяться у розпушувачах для тіста, в згущеному молоці, в хлібі з борошна вищих сортів, у безалкогольних напоях.

 З’їсти фосфати можна разом із сирними продуктами, з плавленими сирками, крабовими паличками, з морозивом і фруктовим льодом.

 Майте на увазі, що кальцій iз кісток вимивають продукти, які призводять до порушення кислотно-лужного балансу в організмі. Це насамперед газовані напої, дріжджі, цукор, оцет.

 Натомість наш організм отримує кальцій iз кисломолочних продуктів, нежирного молока і нежирного твердого сиру.

 Вкрай важливим елементом для хрящової тканини і синовіальної рідини, яка омиває суглоби, є гіалуронова кислота. Вона затримує рідину в суглобах і захищає хрящі від стирання. Лікарі застерігають: із віком організм виробляє цієї речовини дедалі менше. Тому ефективний спосіб профілактики артрозу — додати до раціону препарати, які містять гіалуронову кислоту. А також вживати достатню кількість води.


Повернутися
16.08.2016
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...