ВАЖЛИВІ НАВИЧКИ ДЛЯ ОРГАНІЗАЦІЇ УСПІШНОГО НАВЧАННЯ
Всі батьки хочуть, щоб їхня дитина виросла розумною, здобула якісні знання в школі. Заохочуючи її, вони купують гарний портфель, модну шкільну форму, яскраві зошити. Проте цього недостатньо, потрібно ще й володіти комплексом ключових навичок.
Та для того, щоб навчання дитини було успішним, їй потрібно не тільки мати необхідний одяг, канцелярію і посібники bookletka.com, а й володіти комплексом ключових навичок: організаційних, тайм-менеджменту, визначення пріоритетів, зосередження, мотивації.
Організаційні навички
Найперше, що повинні зробити вчителі та батьки, коли дитина йде до школи, це навчити її організованості. Важко досягти успіху в навчанні, не володіючи організаційними навичками. Якщо дитина здібна, але не може організувати свій день, постійно не записує домашнє завдання, забуває в школі підручники, не вміє підбирати потрібний матеріал для виконання роботи — їй важко буде досягти гарних результатів. Використання різних методик, зокрема бесіди, переконання, ігрові ситуації, змагання, тощо допоможуть їй стати зібранішою.
Навички тайм-менеджменту
Дітям дуже важко планувати свій час. Зазвичай вони починають працювати над виконанням завдання в останній момент, навіть якщо отримали його за тиждень раніше. В багатьох сім’ях малюки сідають за виконання домашньої роботи тоді, коли вже час лягати спати. Дитина вередує, виконує завдання аби як. Про якість в цьому випадку навіть не йдеться. Тому дуже важливо, щоб дорослі допомогти школяреві правильно розподіляти свій час.
Встановлення пріоритетів
Швидкість виконання завдань теж залежить від правильної організації роботи. Не знаючи, з чого почати, часто дитина витрачає багато зайвого часу на роздуми. Підкажіть їй, яку роботу потрібно виконати в першу чергу, а яку відкласти на далі. Пообіцяйте, що дозволите їй погратися улюбленою грою, або подивитися мультик після того, як вона повчить уроки. Виконуючи заплановані завдання в необхідній послідовності, школяр зможе правильно розподілити свої сили, не втомлюватися і отримувати від навчання задоволення.
Зосередження уваги
Важливо, щоб під час підготовки до занять, школяр був уважним і зосередженим. Подбайте, щоб його ніщо не відволікало. Ввімкнений телевізор, ігри молодших дітей, голосні розмови дорослих ніяк не сприятимуть якісному виконанню завдань. Тому, якщо хочете, щоб дитина засвоїла корисну інформацію, створіть їй для цього сприятливі умови.
Мотивація
Деякі діти не можуть отримати гарних результатів в навчанні тому, що не мають достатньої мотивації. Вони не можуть зрозуміти, навіщо їм потрібно вивчати певний предмет, яка від нього користь і навіщо взагалі навчатися. Тому розмовляйте зі своєю дитиною, пояснюйте їй те, що вона не розуміє, наводьте приклади з життя, заохочуйте, ставте їй цікаві цілі і обов’язково хваліть за успіхи.
Завдяки вашій щирій підтримці дитина зможе вчитися із задоволенням і досягти успіхів у навчанні.
← Повернутися