ДОГЛЯД ВЛІТКУ ЗА ТРОЯНДАМИ

Зараз пильну увагу потрібно приділити трояндам. Вони шикарно цвітуть і на квіти норовлять прилетіти бронзовки і жуки-оленки, які виїдають квітки ще в бутоні.

Зовсім недавно ні від бронзовок, ні від жуків-оленок спасу не було. Препарати не чинили на них практично ніякого ефекту. Але після того як ми почали труїти їх дихлофосом і Раптор, жуки стали пропадати. Як тільки вони з’являються, ми знову обприскуємо квітки аерозолями.

Уважно огляньте кущі. Всі сухі, пошкоджені і хворі пагони треба зрізати і спалити. Корисно вирізати і пагони старше чотирьох-п’яти років. Вони практично не цвітуть і загущують центр куща.

Щоб троянди не здичавіли, своєчасно видаляйте поросль шипшини. Її можна відрізнити по дрібним листям. Деякі вважають, що у шипшини сім пелюсток, а у троянди тільки п’ять.

Але це не так. Відрізнити їх можна за розмірами листа — у шипшини вони набагато дрібніше.

Всі зрізи робіть косими, під кутом 45 ° С. Якщо троянда цвіте всього один раз за сезон, то цей сорт треба обрізати відразу після цвітіння, прибираючи всі тонкі пагони. Якщо троянда цвіте кілька разів, то такі сорти обрізають пізно восени.

Обрізка залежить від виду троянди

● Чайно-гібридні зрізають до 80-100 см;

● високорослі і флорибунди — до 45-50 см;

● прості троянди — до 10-30 см;

На відстані 10-20 см від кореневої шийки розсипають нітрофоску: по 30-40 г на 1 м2, після чого грунт неглибоко перекопують. Якщо ґрунт сухий, то добрива краще внести в рідкому вигляді, а грунт перед підгодівлею полити. Після дощів на троянди нападає іржа і борошниста роса, які можуть сильно зіпсувати декоративність кущів. Тому при появі перших плям на листках і пагонах рослини треба обприскати сумішшю Топаза і Ордана.

Дуже ефективний препарат Rose Clear: він одночасно і від хвороб лікує, і шкідників вбиває. Фактично відразу вб’єте двох зайців. Троянди корисно замульчувати перегноєм шаром 3-5 см. Мульча і вологу збереже, і захистить грунт від ущільнення. Ефект від добрив, внесених в рідкому вигляді, стане помітний через п’ять-сім днів, а в сухому — набагато пізніше.


Повернутися
09.08.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…