СВОБОДА ЖИТИ ТАМ, ДЕ ХОЧЕТЬСЯ: УКРАЇНЦІ СТВОРИЛИ МОБІЛЬНИЙ ТА ПОВНІСТЮ ЕНЕРГОНЕЗАЛЕЖНИЙ БУДИНОК

PassivDom — український технологічний стартап, який створює автономні самонавчальні модульні будинки за допомогою 3D-принтера.

Ці будинки використовують тільки екологічно чисту енергію сонця для всіх потреб його мешканців: клімат-контролю (опалення та охолодження), генерації води, контролю якості повітря і вмісту кисню.

Автор ідеї та керівник компанії PassivDom є Максим Гербут.

Як зазначають розробники, для будівництва були використані передові матеріали (карбону, фібергласу), а також інноваційні технології утеплення вакуумом. Стіна PassivDom така ж тепла, як цегляна товщиною 7,33 м.

Також, згідно повідомлень, у команді є фахівець, який розробив унікальну технологію виробництва енергоефективних вікон. Вікна PassivDom рекордно теплі, зараз технологія їх створення реєструється в книзі рекордів Гіннесса. На практиці це означає, що засклити будинок можна буде хоч від підлоги до стелі — і це зі збереженням теплових характеристик.

PassivDom потребує вкрай мало енергії для опалення і забезпечення всіх потреб мешканців (в тому числі для роботи побутових приладів, системи вентиляції, роботи пристроїв мережі Internet of Things). На даху модуля розташовані сонячні панелі — їх з лишком вистачає. Будинки абсолютно енергонезалежні і не потребують будь-якого палива, а, значить, — немає викидів продуктів горіння в атмосферу.

Вдень у дощову погоду сонячні панелі все одно виробляють енергію: менше, ніж на сонці, але все одно більше, ніж потрібно для роботи всіх систем. Запасу акумуляторів будинку вистачить на автономну роботу до двох тижнів (навіть в умовах полярної ночі, якщо сонця на небі не буде 14 днів).

Крім незалежного енергопостачання PassivDom має автономне опалення, водопостачання та каналізацію. Це означає повну свободу від побутових комунікацій та душного міста.

Каркас модуля виготовляється з матеріалів, які міцніше сталі в 6 разів та в 9 разів легше. PassivDom до того ж мобільний – розмір модуля moduleOne всього 36 кв.м. За допомогою автоплатформи можна перевезти модуль на нове місце за лічені години.

PassivDom не потребує фундаменту, тому нема необхідності купувати ділянку «під забудову» — досить вибрати шматочок землі в місті або серед природи для оренди. Будинок дарує можливість екологічної життя на березі моря або озера, в горах або в лісі.


Повернутися
09.08.2016
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...