ЗЕРНО ЙДЕ НА РЕКОРД

Середня врожайність ранніх зернових цього року перевищує 38 центнерів з гектара.

Урожай ранніх зернових уже зібрано з 8,1 млн. гектарiв, що становить 84 відсотки від запланованих до жнив площ. Середня врожайність становить 38,3 центнера з гектара. Станом на 1 серпня маємо наступні результати.

 Пшеницю зібрано на площі 5,2 млн. гектарiв, намолочено 21,5 млн. тонн зерна (минулого року було 21,9 млн. тонн) при врожайності 41,3 центнера з гектара (минулоріч — 37,3 ц/га).

 Ячмінь обмолочено на площі 2,5 млн. гектарiв (89 відсотків), намолочено 8,5 млн. тонн зерна (торік — 7,4 млн.тонн) при врожайності 33,4 центнера з гектара (у 2015 році — 29,4 ц/га).

 Жито зібрано на площі 75 тис. гектарiв (52 відсотки), намолочено 196 тис. тонн зерна (у минулому році — 202 тис. тонн) при врожайності 26,1 центнера з гектара (торік — 24,8 ц/га).

 Овес поки що обмолочено на площі 45 тис. гектарiв (21 відсоток), намолочено 112 тис. тонн зерна (торік — 118 тис. тонн),при цьому врожайність його зросла до 25,1 центнера з гектара (торік — 21,3 ц/га).

 Горох зібрано з площі 226 тис. гектарiв (95 відсотків), намолочено 714 тис. тонн (минулого року — 368 тис. тонн), з середньою врожайністю 31,6 центнера з гектара (мирулоріч — 22,4 ц/га).

 Крім того, озимого ріпаку обмолочено на площі 403 тис. га (88 відсотків), намолочено 1,1 млн.тонн (у 2015 році було більше — 1,6 млн.тонн) також з вищою, ніж торік, урожайністю 26,3 ц/га (було 25,3 ц/га).

 Одеська область нинішнього року намолотила понад 3 млн. тонн зерна, а Миколаївська та Запорізька отримали більш ніж по 2 млн. тонн зерна, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.


Повернутися
09.08.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…