ЧОМУ ГНИЮТЬ КАБАЧКИ?

Кабачки — це улюблена багатьма і зовсім невимоглива до умов вирощування культура. Про кабачки часто говорять — посіяв і забув. Коли ж з кабачками починаються проблеми, багато хто просто не знають що робити… Часто основною проблемою, яку можна помітити на кабачках, є гниття плодів. Ні, не те гниття, яке ми спостерігаємо на початку літа, коли рослина позбавляється від зайвих зав’язей, і вони гниють на очах, а те, коли загнивають кабачки прямо на грядках.

З’ясувати, що до чого і чому допоможе метод індукції, так-так, саме індукції, а не дедукції, адже основна помилка автора Шерлока Холмса в назві методу його розслідування! Отже, кроками від часткового до загального ми і прийдемо до виявлення суті проблеми. Почати потрібно з відновлення пам’яті. Напружтеся і згадайте, а що росло на цій ділянці раніше? Якщо росли кабачки, то відповідь готова — на місце повертати їх потрібно не раніше ніж через пару років, рівно, як і висаджувати кабачки на тому місці, де колись росли їхні родичі «по крові» — огірки, кавуни або дині. На жаль і ах, але свою рідню кабачки на дух не виносять. Зважаючи на це намагайтеся підбирати для кабачків місця, де до цього не росли ні кабачки, ні зазначені культури, грунт повинен відпочити приблизно роки три або чотири.

Але не тільки в попередниках може бути причина, кабачки можуть гнити і з огляду на надмірне зволоження грунту. Наприклад, цей рік, дуже ряснів дощами, грунт вологою пересичений і просякнутий на метр, з огляду на це, є всі передумови до гниття.

Ну а що ж робити? Грунт насичений вологою, кабачки гниють! Виявляється, нічого вдіяти вже не можна. Можна, звичайно, періодично рихлити ґрунт і не боротися з бур’янами, обидва прийому ведуть до додаткового витрачання вологи, але в більшості випадків залишається лише видаляти зіпсовані плоди і сподіватися, що літо нарешті стане по літньому жарким.

Іноді буває так, що начебто і грунт не сильно вологий, адже ділянка на підвищенні, і вода проникає глибоко в грунтові горизонти, а кабачки все одно гниють. В цьому випадку уважніше огляньте рослини — на багатих ґрунтах кабачки можуть утворити багату вегетативну масу, сонечко не зможе проникати вглиб куща, в результаті чого створюються всі передумови для гниття. Щоб цього уникнути, слід видалити пару-трійку листочків, це прорідить кущ і дозволить вільно проникати сонячним променям в його центр, та й провітрюватися кущик буде набагато активніше, в таких умовах гнилі буде взятися нізвідки. Ну а вже якщо ви хочете повністю убезпечити себе від неї, то можна під кущики постелити сухої соломи, або під кожен кабачок покласти по сухій і чистій дощечці, щоб контакту з землею не було зовсім.

Наступною причиною виникнення гнилі на кабачках може стати захворювання. Це трапляється не так вже й часто, проте рослини цілком можуть бути вражені білою гниллю або борошнистою росою. Визначити наявність хвороби дуже просто, зазвичай на листі і плодах утворюється білий наліт, який з часом перетворюється у вдавлені плями.

Тут діватися нікуди, потрібно проводити обробки відповідними препаратами, однак перед тим, як застосовувати хімію, необхідно переконатися в тому, що до дозрівання ще далеко, не менше місяця!

Ну і на завершення хочеться дати пораду вже на наступний сезон. Тим, хто зараз загорівся думкою висадити на своїй ділянці цей корисний овоч, важливо знати, як правильно поливати кабачки. Будемо сподівається, що наступне літо не забуде, що воно літо і не одягне форму осені. Поливайте кабачки тільки так, щоб вода потрапляла на грунт, не лийте на листя. Якщо ж виходить так, що через густе листя грунт довгий час залишається вологим, а обрізати листочки шкода, то просто підкладіть під зав’язі шматки фанери, ну а якщо під рукою її не виявилося, то звичайне старе скло.
І пам’ятайте, фанера і скло принаджують слимаків, це вже інша проблема, тому періодично піднімайте настил і проганяйте непрошених гостей подалі з ділянки!


Повернутися
30.07.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…