ВЕНТИЛЯТОР — НЕ ПАНАЦЕЯ...

Працювати в спеку в офісі — випробування непросте. І рiч не тільки в тому, що в «гарячі» дні важко зосередитися й ефективно виконувати звичну роботу. Адже, здавалося, є кондиціонери, вентилятори... Але в тому-то й річ, що саме охолоджувачі повітря часто стають причиною застудних недуг. Лікарі стверджують: найбільша кількість звернень по допомогу серед офісних працівників — через кондиціонери.

«Різниця між температурою надворі й у приміщенні не повинна перевищувати 3-4 градуси, — пояснює лікар-терапевт Ольга Шидловська. — Тому ми не рекомендуємо встановлювати температуру кондиціонера нижче 23-25 градусів. Однак люди, яким гаряче, не враховують цього моменту. А тим часом різкі перепади температури — понад 10 градусів — можуть викликати так званий тепловий стрес, через що імунітет зазнає значного удару. Інший важливий момент — правильно вибране робоче місце в кімнаті. Не можна, аби воно було під прямим потоком прохолодного повітря. Достатньо 15-20 хвилин, аби продуло шию або бік, а на лікування знадобиться значно більше часу».

Крім того, хоча б двічі на півроку кондиціонери потребують професійного очищення. Інакше, каже лікар, замість чистого прохолодного повітря людина вдихатиме суміш патогенних мікробів, які можуть серйозно зашкодити здоров’ю, зокрема спричинити важку форму пневмонії.

Лікарі радять періодично вимикати кондиціонер, відчиняти вікна, дозволяючи природному протягу відновити повітря в приміщенні.

Знавці різних премудростей, зокрема, «як перехитрити спеку», радять рецепт швидкого охоло­дження повітря. Якщо під вентилятором чи напроти нього поставити кілька пляшок із замороженою водою або ємність із льодом, це створить ефект кондиціонера, і температура в приміщенні знизиться на 3-4 градуси. У спеку доцільно прибрати килимові покриття і частіше протирати підлогу холодною водою. Зволожувач повітря також стане в пригоді. Якщо не маєте спеціального апарата — можна розпилювати воду ручними розпилювачами. Достатня вологість повітря влітку — важлива умова доброго самопочуття.


Повернутися
30.07.2016
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.