ДО ПОВНОЇ «КАПІТУЛЯЦІЇ»

 «Сезон пісочниць» для мене стійко асоціюється з цією напастю. Влітку діти обов’язково підхоплюють глисти, — бідкається  “УМ» Лариса Ващенко, мама 6-річного Максима і трирічної Ілони. — І хоч моїх малюків важко назвати нечупарами, але в піску, де часто «гостюють» дворові коти з собаками, вони таки примудряються підчепити цю халепу». Найскладніше, каже жінка, що виявити з допомогою аналізів глисти вдається не завжди, а явні ознаки цього захворювання — блідість, поганий апетит, в’ялість — су­проводжують багато інших дитячих недуг.

— Справді, діагностика гельмінтозів (зараження будь-якими паразитами) досить складна, — підтверджує Олег Шадрін, дитячий гастроентеролог. — Якщо є підозра на зараження глистами, лікарі зазвичай радять дослідити кал на яйця гостриків. Однак разове дослідження не завжди інформативне. Для більшої певності краще робити це тричі (з інтервалом 24 години), доповнюючи аналізи зіскобом. А ось лямблії (ще один вид гельмітів) у такий спосіб виявити дуже складно. У цьому випадку краще здавати аналіз крові.

Боротися з гостриками (глистами) складно, тому що, окрім антигельмінтних препаратів, украй важливо під час лікування дотримуватися гігієнічних методів профілактики.

«При ентеробіозі (зараженні глистами) найважливіше — припинити процес самозараження гостриками, — пояснює педіатр Надія Унич, співробітник Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Шупика. — Ретельно мийте дитині руки перед їдою, після прогулянок та туалету. Обов’язково підмивайте малюка з милом двічі на добу (вранці і перед сном). Спати дитина повинна в чистих, попередньо попрасованих трусиках, які необхідно міняти щодня».

Також, наголошує пані Надія, постільну білизну малюка необхідно часто міняти та прасувати гарячою праскою не рідше як раз на два-три дні, стежити за нігтями доньки чи сина, регулярно їх підрізати. «Не забувайте: дитина повинна мати окремі засоби догляду (рушник, зубна щітка) та власний посуд, — зауважує Надія Унич. — Украй важливо ретельно мити всі овочі та фрукти, які подаєте на стіл малюка, робити вологе прибирання кімнати чистими ганчірками, які після прибирання слід добре ополоснути та прокип’ятити».

Лікувальних препаратів, які допомагають подолати ентеробіоз, нині не бракує. Однак на якому з них зупинити вибір, вирішує лише педіатр. Для профілактики недуги корисно додавати в раціон малюка сухе гарбузове насіння. А киянка Ганна Ільїна рекомендує перевірений народний засіб, яким свого часу скористалася за порадою дільничної медсестри. «Оскільки гострики мають звичку вилазити «на світ» уночі і відкладати яйця біля ануса, важливо не дати їм цієї можливості. Змочіть ватку в стерильну олію і закрийте паразитам на ніч «вихід». Якщо впродовж десяти днів повторити цю процедуру — глисти капітулюють остаточно».


Повернутися
30.07.2016
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.