ЩОБ НЕ ЖОВТІЛИ ОГІРКИ

Жовтіють огірки з багатьох причин. Можливо це зараження пероноспорозом або нестача вологи. А може бути навпаки — надлишок води, нестача поживних речовин або занадто холодні ночі. Часто таке відбувається і через діяльність кліщів. Про те, що робити щоб не жовтіли огірки, читайте нашу статтю.

Коротко кажучи, через неправильний догляд рослини можуть слабшати, чахнути і врешті-решт загинути. Щоб зміцнити імунітет, не обов’язково вирушати в магазин за стимуляторами. Можна скористатися підручними засобами.

Існують прості способи зміцнити імунітет огірків безпечними народними засобами.

Перший. На 9 л води візьміть 1 л молока і додайте 30 крапель йоду. Все це присмачити 30 г рідкого мила. Його необхідно додати для кращого присипання до рослини розчину. Недолік способу: щоб ефективно боротися з жовтизною таким розчином, огірки треба обприскувати раз в тиждень.

Другий. Більш дешевий і більш реалістичний варіант — на 5 л води візьміть 1 л молочної сироватки. Розчин добре розведіть і обприскайте листя з двох сторін.

Третій. Стакан цибулиння закип’ятіть протягом п’яти хвилин, потім накрийте кришкою і залиште настоюватися ще 24 години. Після чого процідіть розчин і додайте його на 5 л води. Цим розчином обприскати листя з двох сторін, заодно обприскати і грунт, а залишками полийте рослини під корінь. Обробки потрібно повторювати кожні два тижні.

Четвертий. Трохи інший варіант — в 4 л молочної сироватки розчиняють 300 г цукру і розводять все в відрі до 10 л. Все добре перемішують і обприскують рослини. Сподіваємося, кожен підбере рецепт собі до смаку і врятує урожай огірків, коли обприскувати рослини фунгіцидами вже не можна.


Повернутися
17.07.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…