СЕЛЯНИН ЗМАЙСТРУВАВ ТРАКТОР, ЩО ПРАЦЮЄ НА ДРОВАХ: ДЛЯ ОБРОБЛЕННЯ 30 СОТОК ГОРОДУ ПОТРІБНО 2 МІШКИ ДРОВ

Чим дорожча сільськогосподарська техніка та пальне, тим більше фантазії та винахідливості змушені проявляти українські селяни та фермери, аби не розоритися та щось заробити на своїй землі.

У мережі постійно з'являються розповіді та відео про самородків, які з підручних матеріалів майструють техніку, генератори, агрегати для полегшення та здешевлення робочого процесу.

Одним з роликів, що заслуговує на увагу, є відео, де селянин Микола Оксенюк самотужки змайстрував трактор, що працює на газогенераторі.

Чоловік із задоволенням розповідає глядачам, у чому особливості його техніки, демонструє принцип її роботи та дає поради з власного досвіду. Він детально пояснює кожен елемент конструкції , радить, які дрова краще брати, як запалювати та перевіряти систему.

За його словами, одне завантаження дров у котел трактора еквівалентне десяти літрам бензину. Для прикладу, щоб викопати 30 соток картоплі, потрібно два мішки дров. При цьому докладати дрова у пічку можна навіть тоді, коли двигун працює.


Повернутися
17.07.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...