МЕНШЕ ФЕНА, БІЛЬШЕ — МАСОК

Як влітку доглядати волосся

Улiтку захисту від сонця потребує не тільки шкіра, а й волосся. Від солоної морської води, теплого повітря наша шевелюра втрачає вологу, стає сухішою і з часом нагадує висушену траву. Відтак волоссю також необхідні особливі засоби для догляду. Спеціальні спреї, олійки з сонцезахисним фактором косметологи радять використовувати за півгодини до виходу на вулицю. Таким чином зможемо захистити волосся від агресивного сонячного проміння.

 — Неодмінна умова догляду за волоссям улітку — зволоження, — розповідає  «Україні молодій» Алла Тарасенко, косметолог із Броварів на Київщині. — Раджу після пляжу (чи басейну) неодмінно помити голову і нанести на волосся по всій довжині живильну маску або бальзам із екстрактами трав чи морських водоростей. Перед тим як іти на пляж, нанесіть на волосся зволожуючий кондиціонер, а пасма зберіть у пучок. Так воно краще «почуватиметься» і менше потерпатиме від сонця. А ще ліпше — вдягніть на голову капелюшок від сонця і не скидайте навіть у воді. Головний убір не тільки захищає від сонячного удару, а й збереже колір волосся, уповільнить процес його висихання.

 Фахівець радить використовувати продукти з кератином. Оскільки у спекотну погоду амінокислоти, які організм виділяє на живлення волосся, «переадресовуються» на утворення меланіну в шкірі, шевелюру необхідно додатково підтримувати. Кератин — це білок, якого волосся особливо потребує. Тому Алла Тарасенко радить звернути увагу на засоби догляду — шампуні, бальзами, маски, які містять кератин. І застерігає від використання в спекотну погоду лаків і мусів для волосся, а також радить якомога менше користуватися феном: теплого повітря влітку і так вистачає. Нехай волосся висихає природним чином. І, звісно, фарбування та хімічну завивку краще відкласти до холодніших часів.

 Так само косметолог рекомендує відмовитися на літній період від щипців, «прасочок» для зачісок — вони зневоднюють волосся. І краще не скручувати волосся у тугий вузол: таким чином погіршується кровообіг у шкірі голови, а для волосся це шкідливо.

 — Зверніть увагу на гребінець, яким користуєтесь, — каже фахівець. — Він має бути хорошої якості, без гострих пластикових і металевих зубчиків. Гострі зубчики у гребінця — одна з причин посіченого волосся. Не розчісуйте його занадто енергійно, бо можете пошкодити фолікули.

Вода — дощова. І горошинка шампуню...

Попри те, що чисте волосся — синонім здорового волосся, мити голову щодня небезпечно, кажуть лікарі. А те, що шампуні для «щоденного миття» займають великий сегмент в асортименті засобів догляду для волосся, — лише маркетинговий хід, стверджують фахівці.

 Трихологи (фахівці, що розуміються на захворюваннях волосся) попереджають: водогінна вода погано впливає на шевелюру. Справа не тільки у хлорі, а й залізі — цього елементу вода з-під крана часто містить у надлишку. Від такої води шкіра на голові висихає, лущиться. Висока концентрація заліза робить волосся тьмяним, воно січеться і випадає.

 — Мити голову також необхідно «з розумом», — пояснює трихолог Валентина Іващенко. — По-перше, робити це варто не частіше, ніж 2-3 рази на тиждень. Щодня полоскати шевелюру в душі неправильно і навіть небезпечно: можете зіпсувати шкіру на голові. І навіть зволожувальні й живильні маски не порятують. Особливо це стосується жінок. У них ризик втратити волосся завжди вищий: долучаються гормональні чинники, вагітність, «любов» до дієт (особливо з обмеженням жирів і білків).

 Як же правильно мити волосся? «В ідеалі — в дощовій, талій, джерельній воді, — пояснює трихолог. — Якщо такої можливості немає, можна хоча б наприкінці процедури споліскувати волосся «правильною» водою. Пам’ятайте, що не можна мити голову гарячою водою. Тільки трохи теплою. А ополіскувати краще прохолодною».

До речі, наносьте на волосся зовсім небагато шампуню, буквально горошинку. Якщо волосся сильно забруднене — мийте в два етапи. Спочатку нанесіть зовсім трохи мийного засобу, за другим заходом — трохи більше. І не забувайте все ретельно змивати.

 — Не варто довго тримати на волоссі маски і бальзами, — зауважує Валентина Іващенко. — Вони обтяжують волосся. Зволожувальні маски можна успішно замінити бальзамами-кондиціонерами. Якщо є можливість — ополіскуйте волосся після миття настоями ромашки або водою з соком лимона. Таким чином воно стане м’яким і блискучим. До речі, жирне волосся, яке нам так не подобається, — результат надмірної роботи сальних залоз шкіри голови. Але чим частіше ви митимете жирне волосся, тим швидше воно забруднюватиметься.

 А дієтологи нагадують, що догляд за волоссям починається не з шампуню, а з правильного раціону. Адже живильні речовини організм отримує з продуктів харчування. Аби волосся виглядало красивим і здоровим, необхідно включати в раціон продукти з вітамінами А, С і Д, вітаміни групи В, залізо, цинк і жирні кислоти. А також приймати мультимінеральні комплекси. Особливо наше волосся потребує цинку та біотину.

 РЕЦЕПТ

Цей, один із кращих засобів для оздоровлення волосся, можна приготувати в домашніх умовах. Для нього знадобляться два яєчні жовтки, сік, вичавлений із половини лимона, а також 6-9 крапель олії. Змішайте інгредієнти, нанесіть на волосся, а через півгодини промийте його водою. Для маски можна використовувати оливкову, реп’яхову, мигдальну, касторову олію. Такий засіб зміцнює волосся, робить його блискучим і м’яким. А для поліпшення кровообігу косметологи радять хоча б раз на тиждень робити масаж голови.


Повернутися
10.07.2016
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...