ЩО РОБИТИ, ЩОБ КУРИ НЕСЛИ БІЛЬШЕ ЯЄЦЬ

Реальні поради щодо збільшення несучості курей, випробувані і перевірені практикою.

Кількість яєць, яке знесе курка повністю залежить від умов утримання та годування.

Утримання і годування курей влітку  

Влітку все набагато простіше. У раціон птиці включається багато трави, даються надлишки фруктів (у нас кури люблять яблука), овочів, коренеплоди. Плюс до цього — літнє сонечко, яке також сприяє несучості. Але сонечко корисно теж в нормі. Якщо на вулиці температура вище 28 градусів, то несучість може зменшитися.

Щоб цього не сталося, необхідно на вигульному  майданчику поставити навіс. І ще, дуже добре рятує курочок від спеки — це наявність постійно свіжої води і в міру можливості, я ще даю їм кисле молоко. Кисле молоко рятує їх від спеки і сприяє збільшенню несучості. Птахи ходить вільно по всьому заднього двору, знаходячи собі черв’ячків, мошок.

Гнізда розташовані в літньому сараї (побудований з дерева), там включена лампочка на 25Вт і там напівтемрява і курочки охоче несуться в гніздах. А щоб не розкльовували яйця іноді (2 рази на тиждень), додавайте в мішанку крейду.

Підвищення несучості курей взимку

Взимку утримання курей стоїть на першому місці. Для того щоб вони добре неслися, необхідно, щоб в приміщення було сухо, тепло, світло і було свіже повітря. У нас, приміщення, де знаходиться птиця, опалюється. Чоловік зробив пічку, яка топиться дровами. Крім тепла у нас постійно є в наявності зола, де курочки з задоволенням купаються.

Підлога в приміщення дерев’яна, а зверху кладемо солому або тирсу. Підстилку прибираємо в міру забруднення. А для того, щоб забезпечити птицю свіжим повітрям, в приміщення є вентиляція. Несучість також залежить від тривалості світлового дня. Світло включаємо в 7 ранку, а вимикаємо о 22 годині. При такому утриманні і годуванні кури всю зиму дуже добре несуться.


Повернутися
10.07.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…