ЩО РОБИТИ, ЩОБ КУРИ НЕСЛИ БІЛЬШЕ ЯЄЦЬ
Реальні поради щодо збільшення несучості курей, випробувані і перевірені практикою.
Кількість яєць, яке знесе курка повністю залежить від умов утримання та годування.
Утримання і годування курей влітку
Влітку все набагато простіше. У раціон птиці включається багато трави, даються надлишки фруктів (у нас кури люблять яблука), овочів, коренеплоди. Плюс до цього — літнє сонечко, яке також сприяє несучості. Але сонечко корисно теж в нормі. Якщо на вулиці температура вище 28 градусів, то несучість може зменшитися.
Щоб цього не сталося, необхідно на вигульному майданчику поставити навіс. І ще, дуже добре рятує курочок від спеки — це наявність постійно свіжої води і в міру можливості, я ще даю їм кисле молоко. Кисле молоко рятує їх від спеки і сприяє збільшенню несучості. Птахи ходить вільно по всьому заднього двору, знаходячи собі черв’ячків, мошок.
Гнізда розташовані в літньому сараї (побудований з дерева), там включена лампочка на 25Вт і там напівтемрява і курочки охоче несуться в гніздах. А щоб не розкльовували яйця іноді (2 рази на тиждень), додавайте в мішанку крейду.
Підвищення несучості курей взимку
Взимку утримання курей стоїть на першому місці. Для того щоб вони добре неслися, необхідно, щоб в приміщення було сухо, тепло, світло і було свіже повітря. У нас, приміщення, де знаходиться птиця, опалюється. Чоловік зробив пічку, яка топиться дровами. Крім тепла у нас постійно є в наявності зола, де курочки з задоволенням купаються.
Підлога в приміщення дерев’яна, а зверху кладемо солому або тирсу. Підстилку прибираємо в міру забруднення. А для того, щоб забезпечити птицю свіжим повітрям, в приміщення є вентиляція. Несучість також залежить від тривалості світлового дня. Світло включаємо в 7 ранку, а вимикаємо о 22 годині. При такому утриманні і годуванні кури всю зиму дуже добре несуться.
← Повернутися