СОХНУТЬ ГІЛКИ? ЗАМІСТЬ ОБРІЗАТИ — ШУКАЙТЕ ПРИЧИНУ

Якщо почали сохнути верхівки дерев, то це погана ознака. Швидше за все, у вас на ділянці близько розташовані грунтові води, і коріння, дійшовши до них, починають гнити, в результаті пропорційно корінням гинуть і верхівки.

Обрізанням засохших гілок врятувати дерева не вийде, і дуже скоро вони загинуть. На ділянках з близьким заляганням грунтових вод краще садити дерева на карликовій підщепі. У них коріння розташовуються ближче до поверхні грунту і не дістають до ґрунтових вод.

Буває, що городники плутають суховершинність з моніліозом кісточкових культур. Але при ураженні дерева моніліозом після цвітіння або під час нього всихають верхівки пагонів. Трохи нижче їх потім ростуть пучком пагони заміщення, але на наступний рік все повторюється, і рослини набувають дуже пригнічений вигляд.

Благо, проти моніліозу у нас зараз є ефективні препарати «Швидкість» і «Хорус». Останнім можна обприскувати дерева прямо з квітучими квітками — бджолам він шкоди не приносить.

З деревом може трапитися цитоспороз. Дуже часто всихають гілки від Цитоспорозу. Це небезпечне захворювання кори дерев. Варто йому кільцем охопити гілку, як вона гине. Відрізнити уражені гілки можна за характерними чорним плямам на корі. На тонких гілочках цього не видно, але вони раптом починають засихати. Якщо не вжити заходів — засихають цілі ділянки крони і навіть цілі дерева.

Щоб впоратися з цитоспорозом, треба вирізати пошкоджені ділянки і спалювати їх. Рани промивати залізним купоросом і після підсихання замазувати садовим варом. Дуже хороші результати дає обприскування крони розчином 1% бордоської рідини.

Профілактичні заходи

Дуже важливе значення має обрізка дерев. Якщо крона загущена, то гілки, які опинилися в тіні, можуть відмирати. Їх треба вчасно зрізати і спалювати, а ще краще крону прорідити вгорі так, щоб всі гілки були рівномірно освітлені і крона була ажурною.

Дуже корисні ослабленим дерева фосфорно-калійні підгодівлі. Замість покупних добрив можна обійтися і золою. Вона навіть краще. Тільки підгодівлі треба поєднувати з поливами.

Зараз у продажу повно відмінних препаратів для позакореневого підживлення: Террафлекс, Поліфіди, АВС та інші … Не нехтуйте ними. Обов’язково додайте їх по чайній ложці на 10 л води в розчин при обприскуванні проти шкідників і хвороб.

Якщо в саду постраждало багато гілок — треба обов’язково зробити рано навесні обприскування по сплячих бруньках 3% розчином бордоської рідини.


Повернутися
10.07.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…