СОХНУТЬ ГІЛКИ? ЗАМІСТЬ ОБРІЗАТИ — ШУКАЙТЕ ПРИЧИНУ

Якщо почали сохнути верхівки дерев, то це погана ознака. Швидше за все, у вас на ділянці близько розташовані грунтові води, і коріння, дійшовши до них, починають гнити, в результаті пропорційно корінням гинуть і верхівки.

Обрізанням засохших гілок врятувати дерева не вийде, і дуже скоро вони загинуть. На ділянках з близьким заляганням грунтових вод краще садити дерева на карликовій підщепі. У них коріння розташовуються ближче до поверхні грунту і не дістають до ґрунтових вод.

Буває, що городники плутають суховершинність з моніліозом кісточкових культур. Але при ураженні дерева моніліозом після цвітіння або під час нього всихають верхівки пагонів. Трохи нижче їх потім ростуть пучком пагони заміщення, але на наступний рік все повторюється, і рослини набувають дуже пригнічений вигляд.

Благо, проти моніліозу у нас зараз є ефективні препарати «Швидкість» і «Хорус». Останнім можна обприскувати дерева прямо з квітучими квітками — бджолам він шкоди не приносить.

З деревом може трапитися цитоспороз. Дуже часто всихають гілки від Цитоспорозу. Це небезпечне захворювання кори дерев. Варто йому кільцем охопити гілку, як вона гине. Відрізнити уражені гілки можна за характерними чорним плямам на корі. На тонких гілочках цього не видно, але вони раптом починають засихати. Якщо не вжити заходів — засихають цілі ділянки крони і навіть цілі дерева.

Щоб впоратися з цитоспорозом, треба вирізати пошкоджені ділянки і спалювати їх. Рани промивати залізним купоросом і після підсихання замазувати садовим варом. Дуже хороші результати дає обприскування крони розчином 1% бордоської рідини.

Профілактичні заходи

Дуже важливе значення має обрізка дерев. Якщо крона загущена, то гілки, які опинилися в тіні, можуть відмирати. Їх треба вчасно зрізати і спалювати, а ще краще крону прорідити вгорі так, щоб всі гілки були рівномірно освітлені і крона була ажурною.

Дуже корисні ослабленим дерева фосфорно-калійні підгодівлі. Замість покупних добрив можна обійтися і золою. Вона навіть краще. Тільки підгодівлі треба поєднувати з поливами.

Зараз у продажу повно відмінних препаратів для позакореневого підживлення: Террафлекс, Поліфіди, АВС та інші … Не нехтуйте ними. Обов’язково додайте їх по чайній ложці на 10 л води в розчин при обприскуванні проти шкідників і хвороб.

Якщо в саду постраждало багато гілок — треба обов’язково зробити рано навесні обприскування по сплячих бруньках 3% розчином бордоської рідини.


Повернутися
10.07.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...