DETOX–ВОДА — І ЛЮДИНА МОЛОДА!

Останнім часом нас активно закликають пити достатньо води. Вода виконує багато корисних функцій в нашому організмі: допомагає виводити шлаки, покращує обмін речовин, позитивно впливає на шкіру, активізує діяльність організму тощо. Ті, хто серйозно піклується про своє здоров’я, навіть знають формулу для розрахунку оптимальної кількості рідини в день – 30 мл на один кілограм ваги.

Проте ті, хто звик пити ароматну каву чи чаї, часто жаліються, що не можуть випити велику кількість простої води. Пропонуємо вам спробувати detox-воду – це і смачно, і корисно. Цей термін вже давно з’явився в лексиконі жінок, які цікавляться очисними дієтами. Утім, це справді простий спосіб зробити щоденне споживання води смачнішим і кориснішим. Вода з фруктами, овочами та травами — це і є detox-вода, яка очищає організм від токсинів, освіжає у спекотний літній день і сприяє схудненню.

Отож, ми розповімо вам, як зробити просту воду подвійно корисною та смачною і запропонуємо кілька найкращих рецептів детокс-води.

Приготування такої цілющо-смачної води дуже просте: воду з інгредієнтами треба настояти упродовж кількох годин у холодильнику, можна також залишити на цілу ніч, щоб всі корисні речовини з фруктів і овочів перейшли у воду.

Які інгредієнти можна використовувати, і які корисні функції в організмі вони виконують:

Огірок – виводить шлаки і запобігає затримці води в організмі.

Лимон – багатий на вітамін С, допомагає в обміні речовин.

Апельсин – стимулює імунну систему, зменшує рівень холестерину.

М’ята – допомагає перетравлювати їжу та заспокоює.

Полуниця – допомагає боротися з канцерогенами.

Кориця – регулює рівень цукру в організмі.

Детокс-вода нині дуже популярна, спеціально для цього вигадали і спеціальні пляшечки, які зручно брати з собою на роботу чи відпочинок. Хоча, для ви можете використовувати будь-який посуд, головне, щоб він був скляний.

Напій стрункості: детокс-вода з яблучком і корицею

Інгредієнти: 1,5 літра мінеральної питної води, 4 шт. яблук, 3-4 палички кориці.

Приготування. Нарізати яблука великими скибками, видалити насіння. У велику баночку скласти фрукти і корицю, залити водою і залишити в холодильнику на ніч. Вранці можна додати ще кілька скибочок яблук для аромату.

До речі, кориця в поєднанні з яблуком підвищує метаболізм і сприяє зниженню ваги, майте на увазі.

Вітамінний удар: детокс-вода з імбирем і манго

Інгредієнти: 1,5 літра мінералізованої води, один стиглий і соковитий манго, 5 невеликих шматочків коріння імбиру.

 

Приготування. Манго очистити, розрізати на великі кубики. Корінь імбиру звільнити від шкірки і нарізати кільцями. Все змішати у великому графині і залити водою, залишити настоятися хоча б на пару годин, а краще на ніч.

Літній настрій: детокс-вода з полуницею, лимоном та базиліком

Інгредієнти: 1,5 літра мінеральної води, 12-14 ягід стиглої і соковитої полуниці, 10-12 листочків базиліка, половина лимону.

Приготування. Базилік подрібнити в ступці, полуницю і лимон нарізати тонкими кільцями. Змішати обидва інгредієнта в глечику і залити водою. Перед подачею – охолодити.

Свіжість дня: детокс-вода з огірком і апельсином

Інгредієнти: 1,5 літра мінеральної питної води, 2 шт. огірка, 2 шт. апельсина, 1 шт. лимон, жменя свіжої м’яти.

Приготування. Усі інгредієнти, крім м’яти, нарізати тонкими кільцями і скласти у великий глек. Трохи потовкти, щоб вони дали сік. М’яту подрібнити ножем, додати до фруктів. Залити все водою, гарненько перемішати і охолодити. Готово!

Дбаємо про наші нирки: детокс – вода з ожиною і м’ятою

Інгредієнти: 1,5 – 2 л мінеральної води, велика жменя ожини і гілочка м’яти.

Приготування. Розтовкти ожину і листки м’яти так, щоб виділився сік. Побавити цю кашку у воду і поставити в холодильник на 8 – 9 годин.

Можете робити власні «мікси» з улюблених фруктів. Нехай ваш перехід на сходинку «жити здоровіше» завжди супроводжується добрим настроєм та новими приємними відкриттями!


Повернутися
03.07.2016
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...