ЧАС ЗБИРАТИ ЧЕБРЕЦЬ

Із середини червня на пагорбах та узліссях дрібними рожевими квіточками цвіте чебрець. Цій траві здавна приписували чудодійні властивості: нею кадили, звертаючись до язичницьких богів, обкурювали корівники, лікувалися самі.

При застуді чи кашлі запарювали суцвіття (1 ст. ложку свіжих чи сушених зі стеблами квіток на склянку окропу; пити тричі на день), використовувати його також проти глистів, проносі, метеоризмі, запаленні нирок і нетриманні сечі. Ванни із чебрецем застосовували при шкірних хворобах.

Добре пити чай із чебрецю при безсонні, нервовому напруженні після розумової праці, струсі мозку, невралгії, болях у суглобах і радикуліті.

При вживанні впродовж двох місяців настою знижується алкогольна залежність. Для приготування засобу беруть 4 частини чебрецю, по одній – полину та золототисячника, заливають 250 мл води і кип’ятять 5 хвилин. Вживають по 1 ст. ложці тричі на день за 20 хв. до їди. П’ять-шість разів на день такий чай п’ють при простатиті та статевій слабкості.

З обережністю чебрецеві настої приймають при вагітності, виразковій хворобі шлунка, серцевій недостатності.


Повернутися
18.06.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...