ЧАС ЗБИРАТИ ЧЕБРЕЦЬ

Із середини червня на пагорбах та узліссях дрібними рожевими квіточками цвіте чебрець. Цій траві здавна приписували чудодійні властивості: нею кадили, звертаючись до язичницьких богів, обкурювали корівники, лікувалися самі.

При застуді чи кашлі запарювали суцвіття (1 ст. ложку свіжих чи сушених зі стеблами квіток на склянку окропу; пити тричі на день), використовувати його також проти глистів, проносі, метеоризмі, запаленні нирок і нетриманні сечі. Ванни із чебрецем застосовували при шкірних хворобах.

Добре пити чай із чебрецю при безсонні, нервовому напруженні після розумової праці, струсі мозку, невралгії, болях у суглобах і радикуліті.

При вживанні впродовж двох місяців настою знижується алкогольна залежність. Для приготування засобу беруть 4 частини чебрецю, по одній – полину та золототисячника, заливають 250 мл води і кип’ятять 5 хвилин. Вживають по 1 ст. ложці тричі на день за 20 хв. до їди. П’ять-шість разів на день такий чай п’ють при простатиті та статевій слабкості.

З обережністю чебрецеві настої приймають при вагітності, виразковій хворобі шлунка, серцевій недостатності.


Повернутися
18.06.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…