ГРОШОВІ ДЕРЕВА, АБО ЯК ЗАРОБИТИ НА САДЖАНЦЯХ

Вирощувати саджанці елітних сортів малини — це вигідний бізнес.

Якщо посадити сорти малини Гусар, Геракл, Міраж, Червону гвардію і інші, то можна серйозно підвищити свої доходи. Треба тільки залишати зростаючу поросль, і можна її продавати, викопуючи з грудкою землі.

Особливо багато порослі дає Геракл. Розмножити його можна особливо швидко. Роблять це так. Для отримання саджанців по обидва боки від рядка малини залишають 30 см землі для розростання кущів. По межі цієї ділянки корисно вкопати на глибину 20-30-сантиметровий шифер, щоб не вийшло пересортиці. Для отримання великої кількості порослі рядки треба підживити гноєм під перекопування, а після регулярно поливати.

Масове викопування саджанців проводять в жовтні — листопаді, коли пагони добре визріють. Для товарного вигляду можна залишити метрову або двометрову надземну частину. Хоча для посадки достатньо 20-30 см. Все інше можна зрізати.

Ще простіше виростити саджанці суниці. Для більш швидкого розмноження кущі саджають на саму родючу грядку. Так, щоб крім міжрядь була смуга в 40 см — для вкорінення розеток. Залишається тільки видаляти квітконоси і регулярно поливати рослини. Розетки пришпилюють до грунту і злегка присипають стебло землею. В цьому випадку з кожного куща можна отримати більше 10-15 саджанців.

Особливо хорошу розсаду отримують в стаканчиках. Для цього суницю пришпилюють у вкопані наполовину в землю пластикові стаканчики з землею. При посадці приживлюваність таких саджанців 100%.

Ще не пізно зробити відводки на агрус. Його укорінюють не так, як інші ягідники, а присипаючи верхівки пагонів. Вкорінюються у агрусу саме верхівки. Причому з одного куща іноді можна отримати до 150 саджанців. Якщо це цінний сорт, стійкий до борошнистої роси, або без голок, то проблем з реалізацією посадкового матеріалу не буде.

Дуже непогано можна заробити на саджанцях троянд, особливо якщо у вас є нові сорти. Для цього з куща нарізають живці довжиною 20-25 см. Їх прикопують, залишаючи тільки верхню бруньку. Всі живці накривають банками і тримають в такій «парильні» до пізньої осені. З одного добре розвиненого куща можна отримати більше 20 живців. Вихід саджанців зазвичай в районі 50%.


Повернутися
18.06.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...