ГРОШОВІ ДЕРЕВА, АБО ЯК ЗАРОБИТИ НА САДЖАНЦЯХ

Вирощувати саджанці елітних сортів малини — це вигідний бізнес.

Якщо посадити сорти малини Гусар, Геракл, Міраж, Червону гвардію і інші, то можна серйозно підвищити свої доходи. Треба тільки залишати зростаючу поросль, і можна її продавати, викопуючи з грудкою землі.

Особливо багато порослі дає Геракл. Розмножити його можна особливо швидко. Роблять це так. Для отримання саджанців по обидва боки від рядка малини залишають 30 см землі для розростання кущів. По межі цієї ділянки корисно вкопати на глибину 20-30-сантиметровий шифер, щоб не вийшло пересортиці. Для отримання великої кількості порослі рядки треба підживити гноєм під перекопування, а після регулярно поливати.

Масове викопування саджанців проводять в жовтні — листопаді, коли пагони добре визріють. Для товарного вигляду можна залишити метрову або двометрову надземну частину. Хоча для посадки достатньо 20-30 см. Все інше можна зрізати.

Ще простіше виростити саджанці суниці. Для більш швидкого розмноження кущі саджають на саму родючу грядку. Так, щоб крім міжрядь була смуга в 40 см — для вкорінення розеток. Залишається тільки видаляти квітконоси і регулярно поливати рослини. Розетки пришпилюють до грунту і злегка присипають стебло землею. В цьому випадку з кожного куща можна отримати більше 10-15 саджанців.

Особливо хорошу розсаду отримують в стаканчиках. Для цього суницю пришпилюють у вкопані наполовину в землю пластикові стаканчики з землею. При посадці приживлюваність таких саджанців 100%.

Ще не пізно зробити відводки на агрус. Його укорінюють не так, як інші ягідники, а присипаючи верхівки пагонів. Вкорінюються у агрусу саме верхівки. Причому з одного куща іноді можна отримати до 150 саджанців. Якщо це цінний сорт, стійкий до борошнистої роси, або без голок, то проблем з реалізацією посадкового матеріалу не буде.

Дуже непогано можна заробити на саджанцях троянд, особливо якщо у вас є нові сорти. Для цього з куща нарізають живці довжиною 20-25 см. Їх прикопують, залишаючи тільки верхню бруньку. Всі живці накривають банками і тримають в такій «парильні» до пізньої осені. З одного добре розвиненого куща можна отримати більше 20 живців. Вихід саджанців зазвичай в районі 50%.


Повернутися
18.06.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…