БАКЛАЖАНИ НА ГОРОДІ — БІЛЬШЕ НЕ «ДИКОВИНКА»

Баклажанам необхідний родючий грунт. Для цього під час перекопування додають мінеральні та органічні добрива. Якщо ж грунт і так родючий, то вносять перегній після попередньої культури та мінеральні добрива. Важкі грунту сприяють формуванню компактних кущів, що не завжди добре. Баклажани мають потужну кореневу систему, що може вилитися в занадто сильний розвиток стебел. У зв’язку з цим добрива повинні мати акцент на калій. Якщо стебла розвиваються слабо, то в добривах підвищують на деякий час в два рази частку азоту. Грунт повинен мати кислотність приблизно 6,5-7,2. Відзначимо, що баклажани страждають від нестачі магнію, у зв’язку з чим його наявність в підживлені обов’язкова.

Баклажани — вирощування розсади

Баклажан погано переносить пересадку — страждає його коренева система, і тому вирощувати розсади рекомендують відразу в торф’яних горщиках, не пікіруючи. Якщо ж не такої можливості немає, то пікіровка повинна проводитися, дуже акуратно, з мінімальним пошкодженням кореневої системи.

Підживлення

Під час росту рослини за сезон може проводитися від 3 до 5 підживлень. Перше підживлення здійснюється приблизно через 2-3 тижні після висадки саджанців, раніше робити цього непотрібно, оскільки слабкі коріння ще не в змозі вбирати корисні елементи. До появи плодів підгодівлю роблять комплексними мінеральними добривами. Під час плодоношення використовують азотно-фосфатні добрива, які роблять з 1 ст.л. суперфосфату і 1 ч.л. аміачної селітри розведені в 10 літрах води. Щоб суперфосфат краще розчинився у воді, з нього роблять витяжку. Органічні добрива застосовуйте в міру, тому що вони сприяють зростанню стебел, а не плодів. З добрив городники рекомендують «Біуд», який виробляють на основі коров’яку. Засіб розлучається у воді в співвідношенні 1:20. Замінити органічні добрива можна перебродженою травою. Наприклад, підійде настій з кропиви, який настоюють 3-5 днів, після чого проціджують і розводять водою 1:2. Мінеральні й органічні підгодівлі радять чергувати.

Для того, щоб стимулювати зростання баклажанів використовують позакореневе підживлення через 12-15 днів після висадки. У період плодоношення грунт також посипають золою, а під кінець краще підійде сульфат кальцію, який розводиться в 10 л води на 1 ч.л. Якщо погано проходить цвітіння, то рослину можна обприскувати борною кислотою, розчиненою у гарячій воді. Якщо присутній надлишок зеленої маси, то рослину підгодовують калієм, а при слабкому розвитку як добриво використовують підживлення з вмістом азоту. Під час вологої і прохолодної погоди, необхідно проводити позакореневе підживлення рослини мікроелементами.

Полив баклажанів

Полив баклажанів необхідно здійснювати регулярно, оскільки у них велика потреба у волозі. При нестачі вологи у рослини обпадають плоди і квіти, а також зупиняється розвиток. Для поливу використовують теплу воду температурою не менше 20 ° С. Після того як рослину висадили, перший полив здійснюють тільки через 5 днів. Згодом полив роблять щотижня. При жаркій і сухій погоді полив проводять частіше. Поливати необхідно рослину під корінь, при цьому намагаючись не намочити стели і листя.

 Обробка рослини

В якості обробки рослини роблять розпушування міжрядь і борються з бур’янами. Баклажани дуже вимогливі до тепла, особливо в період вегетації, тому обробляти міжряддя необхідно часто, що буде сприяти гарному зігріванню грунту. За сезон міжряддя розпушують по 4-5 разів, при цьому число залежить від характеру грунту і погодних умов. Перше розпушування проводять на глибину 8-10 см, а наступні на 10-12 см. Відзначимо, що глибина розпушування безпосередньо залежить від якості грунту. Якщо грунт вологий і щільний, то перше розпушування роблять на третій день посадки на глибину 6-8 см, в подальшому обробка проводиться на 8-12 см.

 Формування рослин і вирощування баклажанів у відкритому грунті

 Середньо і сильнорослі сорти баклажанів при вирощуванні підв’язують після того, як стебло досягає висоти в 30 см. При підв’язування враховуйте, що рослина ще росте і товщина стебла збільшиться, тому залишайте запас. При розвитку рослини формують три стебла. Після того, як сформують першу сильні бічні пагони, їх підв’язують до шпалери один раз в 2-3 тижні залежно від зростання. Інші бічні пагони, чия висота менше 1 м, видаляють. Мабуть, найважчим і монотонним процесом є видалення пагонів. В принципі, в літній час можна залишати додаткові пагони, які будуть знижувати темпи зростання і дадуть додаткові плоди. Щоб знизити загущеність рослини, необхідно видаляти біля верхівок стебел по 2 невеликих листа.


Повернутися
16.06.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…