А ДЛЯ ДУШІ — АЛЬТАНКА…
Рано чи пізно кожен власник заміського будинку приймає рішення встановити альтанку в саду. Незалежно від того, велика ділянка або маленька, така споруда в більшості випадків необхідна. Вона і прикрашає територію, і дозволяє комфортно проводити час на свіжому повітрі, захищає господарів від сонця і дощу.
Спочатку слід знайти підходяще місце для установки альтанки. В принципі, вона може розташовуватися де завгодно — поблизу будинку або, навпаки, на максимальному видаленні від нього, біля струмка, в тінистому місці або сонячній зоні. Багато що залежить від переважаючого напрямку вітру, наявності садових доріжок, природних нерівностей. Зазвичай альтанку встановлюють в наймальовничішому куточку, в ідеалі — далеко від поглядів перехожих. Якщо альтанка буде використовуватися тільки влітку, то її потрібно встановити так, щоб хоча б частково вона перебувала під сонцем. Важливо враховувати архітектурний ансамбль, який створюється основним будинком і всілякими будівлями.
Тепер можна подумати про габарити альтанки. Це може бути простора конструкція, розрахована на проведення вечірок з друзями, або маленька затишна альтанка, в якій будуть збиратися тільки члени сім’ї. Альтанку бажано зробити такою, щоб вона відповідала стилю, в якому виконаний будинок на ділянці. Адже вона повинна стати помітною родзинкою, розставити акценти. Яку форму матиме споруда — залежить від господаря. Це може бути кругла, квадратна, багатокутна конструкція. У ній можна використовувати елементи декору, архітектурні деталі (припустимо, місток). На ринку є досить багато пропозицій уже готових рішень – варто ввести в пошуку заказать готовую беседку і переконаєтесь скільки цікавих пропозицій і зможете переглянути вартість та дизайн запропонованих альтанок.
З якого матеріалу зробити альтанку?
Якщо будинок побудований з дерева, то і альтанку бажано теж виготовити з деревини. Зараз найпростішими і затребуваними вважаються дерев’яні конструкції шестигранної форми, обшиті латами з тонких рейок. Можна реалізувати і екзотичний варіант — побудувати альтанку, що нагадує японську пагоду. Дах такої споруди може мати два-три яруси. Якщо конструкція виконана в стилі модерн, в ній можуть бути витончені елементи художньої ковки, тоді її сміливо можна віднести до кованих альтанок для будинку. Оригінально виглядають альтанки з плетеними перегородками з бамбука, верби. Для будівництва солідної альтанки використовується цегла, камінь. У цьому випадку її варто об’єднати з основним будинком, використовуючи ті ж облицювальні матеріали, якими оформлені дах будівлі або цоколь.
Якщо засклити альтанку, вона буде чимось нагадувати будиночок. У ній можна відпочивати в будь-яку погоду, навіть взимку. Для зручності можна використовувати варіант скління зі знімними рамами, які можна прибирати в жарку погоду або встановлювати восени. В альтанці без скління слід передбачити можливість установки москітної сітки, яка при необхідності легко знімається. Відмінний варіант — шторки з полівінілхлориду, що не вбирають воду. Вони не вигоряють на сонці і можуть експлуатуватися при температурах від -50 до +65 градусів. Їх легко розсовувати, регулюючи освітленість всередині альтанки. Такі шторки добре захищають від негоди і можуть висіти хоч влітку, хоч взимку.
Зараз користуються успіхом альтанки, в яких встановлені барбекю і є місце для мангала — це всім відомі гриль-будиночки. Крім мангала, в кутку альтанки можна встановити повноцінний камін. Конструкція доповнюється димоходом, який виходить через отвір в даху. Для цегляного каміна знадобиться серйозний фундамент. Якщо альтанка закрита, в ній слід продумати систему вентиляції. Вибираючи тип альтанки, її конструкцію і матеріали, потрібно обговорити всі питання з кожним членом сім’ї, щоб всім було приємно перебувати в цьому місці, це дозволить проводити більше часу в колі сім’ї.
← Повернутися