«ГАЛИЦЬКИЙ ШЛЯГЕР» — «ГРЕММІ» ПО-ТЕРНОПІЛЬСЬКИ

9 червня у Тернополі в концертному залі палацу культури «Березіль» з повним аншлагом відбувся  перший тур третьої Всеукраїнської народної пісенної премії «Галицький шлягер-2016» серед професійних виконавців, композиторів і поетів. Уже традиційно артисти обєднали свої сили і стали на захист української культури: другий сезон поспіль мистецька феєрія   пройшла під гаслом «Захистимо Україну піснею».

Дана акція спрямована на популяризацію традиційної української естрадної пісні та пісенної поезії. Засновник і організатор «Галицького шлягеру» народний артист України Ярослав Борута переконаний: «Саме такими масштабними проектами українську культуру треба піднімати на новий рівень, для того, щоб молоде покоління виховувалося на прикладі багатої культурної спадщини нашої держави. Дуже прикро, що державні керманичі, зокрема депутати Верховної Ради, не проголосували про введення квот на україномовні пісні в ефірах радіостанцій. Тому відомі, а також молоді українські виконавці, вирішили практично відстоювати україномовну пісню доносячи її зі сцени глядачам. У зв’язку із цим «Галицький шлягер» буде розширювати свою географію і проводитиметься по різних обласних центрах України. Такою першою площадкою став Тернопіль. Висловлюю окрему подяку всім тим людям, які не стояли осторонь і долучилися до нашої акції».

Відомий поет-пісняр, народний артист України Вадим Крищенко, якого сміливо можна називати душею і серцем української пісні  вже третій сезон поспіль очолює Оргкомітет «Галицького шлягеру».

Слід зазначити, що в першому турі взяли участь близько двадцяти творчих одиниць: народні артисти України – Микола Свидюк, Степан Гіга, Анатолій Матвійчук, Алла Попова, Ярослав Борута, квартет «Гетьман», заслужені артисти України – Ярослава Руденко, Квітослава Гіга, Володимир Вермінський, Андрій Заліско, а також популярні виконавці – Євген Дашин, Сергій Котовський, Вікторія Ватащук, Михайло і Мар’яна Гардамани, Уляна Маляр, Андрій Бема, етно-гурт «Леля», гурт «Будьмо».

Із двох пісень, які були представлені кожним виконавцем, глядачі обирали кращу і віддавали за неї свій голос. Пісні-переможці звучатимуть у великому підсумковому гала-концерті і будуть нагороджені Всеукраїнською народною пісенною премією «Галицький шлягер 2016».


Повернутися
16.06.2016
Категорія: Культура
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.