ЛІТО З КОМФОРТОМ: ДАЧНИЙ СОНЯЧНИЙ ВОДОНАГРІВАЧ СВОЇМИ РУКАМИ
Літня спека в Україні кожного року звертає увагу на те, що сонце можна використовувати для ефективного нагрівання гарячої води, коли вона потрібна при цій жарі. Пляжна вода добра для відпочинку та охолодження, коли знаходишся у ній, але після цього потрібно добре змити тіло вже водою, теплою. Для приготування такої води підходить конструкція, зібрана із непотрібних елементів систем опалення, котрі можуть допомогти швидко та економно створити коллектор, пише Ekotown.
До таких елементів відносяться старі металеві радіатори. Вони мають достатню площу для відбору тепла від сонця і для передачі цього тепла до води, котру впевнено нагрівають.
Зробити такий колектор не складає особливої проблеми. Для цього потрібна дерев’яна рама. Розмір рами залежить від того, скільки радіаторів вдалося отримати. Задню частину рами потрібно щільно закрити.
Для цього можна використати листи фанери чи дошки, поверх котрих можна розмістити і ущільнити листи рубероїду. З’єднувати радіатори між собою можна за допомогою стандартних різьбових з’єднань. Такий спосіб легший та доступніший, ніж у випадку використання для теплопередачі листа металу і труб, котрі потрібно зварювати між собою. Ззовні вставляється скло, котре можна монтувати окремими секціями.
Для накопичення гарячої води потрібна 200-літрова бочка, котру встановлюють вище колектора і вище місця використання води. Нагріта в радіаторах вода за рахунок природної циркуляції (тепла вода в системі завжди підіймається вверх, а холодна опускається вниз) підіймається в бочку. При хорошій ізоляції бочки і труб температура нагрітої води на кінець дня доходить до 60-80 градусів.
Такий колектор є сезонним, на зиму воду слід зливати. Але з другої частини березня і до листопада можна отримувати безкоштовну гарячу воду.
← Повернутися