У БУЧАЧІ ПО-НОВОМУ ВІДКРИВАЛИ ПІНЗЕЛЯ

Відкриття першого культурно-мистецького фестивалю «Дні Пінзеля», присвяченого видатному скульптору Іоану Георгу Пінзелю, відбулося 3 червня в костелі Успіння Богородиці у Бучачі.

 Участь в урочистостях взяли участь місцеві художники, педагоги, мистецтвознавці, а також політики, гості та мешканці міста.

   Проведення Днів Пінзеля у Бучачі  це дуже важливе, з усіх аспектів свято - сказав професор Львівської Національної Академії Мистецтв Микола Шевчук. - Ваша земля була неодноразово помічена увагою Господа. У вас народжувались знамениті люди починаючи від літераторів, музикантів, нобеліантів і, я думаю, що завершуються вони не Пінзелем, славним, прекрасним, світовою славою обдарованим генієм. І я сьогодні, з великою приємністю, в цей урочистий момент, можу сказати, що Львівська Національна Академія Мистецтв, яка безпосередньо, буквально дотична до великого дійства творчості,   вітає вас з цим прекрасними і знаменитими Днями Пінзеля в Бучачі

Відкриття супроводжувалось концертом академічного камерного оркестру "Harmonia Nobile" (м. Івано-Франківськ) під керівництвом  Наталії Мандрики.

  «Для нас дуже  важливо, щоб Дні Пінзеля мали продовження, - наголосив під час відкриття голова ОДА Степан Барна. - Ми маємо популяризувати творчість відомого галицького скульптора  не лише словами, а й конкретними діями. Ми разом з представниками Бучацької РДА та райради  обговорили можливість проводити такі заходи  якомога частіше. Я переконаний, що Дні Пінзеля у Бучачі мають шанс стати візитівкою міста і будуть проводитися щороку».

У рамках фестивалю в Ратуші відкриється виставка про Пінзеля, в районному Будинку культури пройде наукова конференція, в костелі Успіння Богородиці Лариса Разінкова-Возницька прочитає лекцію «Пінзель» за матеріалами Б. Возницького.

Також у програмі - літературна екскурсія містом, поїздка в село Рукомиш до пам’ятника святому Онуфрію, зустрічі з письменниками Володимиром Єшкілєвим і Євгенією Кононенко, виступи колективу музики бароко національної музичної академії ім. М. Лисенка (Львів) та інструментального ансамблю «Опус» (Бучач) тощо. А на майдані перед церквою Святої Покрови демонструватимуть фільми про видатного Пінзеля.

 «Пінзель починає нас всіх об`єднувати і ми дивимося по-іншому на багато речей, - каже координатор проекту Віктор Гребеньовський. - Він закладав у камінь глибокий смисл. Свої дерев`яні образи він брав з людей, які мали щирі почуття, віддавали свої емоції. Цього нам бракує зараз, бо багато людей сьогодні це приховують».

 


Повернутися
05.06.2016
Категорія: Культура
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.