STOP, МУРАХИ!

Як позбутися від мурах на плодових деревах та в городі?

При настанні весняно-літніх робіт на садових ділянках і городах починається посилена боротьба за врожай, а це, як відомо, включає в себе і боротьбу з шкідниками. Одними з найнебезпечніших в числі інших є мурашки. Ці комахи сприяють появі попелиці на рослинах, що призводить не просто до зменшення врожаю, а до повного його зникнення.

Як позбутися мурах на садовій ділянці?

Город або садова ділянка — це не квартира, де можна один раз протравити комах, і вони зникнуть. Мурахи не тільки шкодять рослинам, вони можуть перетворити ваш будинок, підсобні приміщення в труху, якщо серйозно влаштуються всередині колод.

Мурашник під відкритим небом може переміщатися: з парника в грядки з полуницею, з саду під ближній сарай. Обробляти землю хімікатами в період росту і цвітіння рослин недоцільно, тому що можна отруїти рослини. Деякі садівники руйнують мурашники струменем води, але це також неефективно, так як вони просто змінюють місце проживання. Ці комахи вважаються самими працьовитими, тому вивести їх особливо важко, якщо не проявляти послідовність і методичність.

Добре, якщо щодня ви станете поливати мурашник розчином солі, але пам’ятайте, що кухонна сіль погано впливає на ріст рослин, тому, будьте обережні, намагайтеся лити точно в мурашник. Такий же ефект справить розчин соди, вапна, оцту, який розводять в пропорції: 3 столових ложки на літр води.

Садівники проти мурах: народні засоби в боротьбі з комахами

Як позбутися від мурашок в городі народними засобами? Помічено, що мураха не переносить запаху хвої, не любить, як пахне часник і полин.

Починаємо війну проти шкідливих комах за допомогою народних засобів: варимо настій полину і щоразу підливаємо в мурашник, через день закладаємо туди ж розрізані часточки часнику, можна наламати ялинових лапок і продовжити атаку у знищенні паразитів, обклавши ними «місце дислокації противника».

Серед інших народних засобів виділяють соняшникову олію після термічної обробки (але не свіжу!). Наприклад, ви підсмажили млинчики, залишок масла вилийте в мурашник: після цього чисельна армія комах помітно порідшає.

Вивести садових мурашок допоможуть приманки у вигляді розчину цукру (або меду) з додаванням борної кислоти. Всякий раз дивіться, де розташувалася «армія противника», і дійте швидко, не залишаючи комахою шансів на виживання.

Ймовірно, мурахи у вас не викликають такого візуальної відрази, як, скажімо, таргани, але ви повинні пам’ятати про те, що ці комахи харчуються «молочком» попелиці, від якої гинуть плодові дерева, урожай овочів і ягід. У природі існує унікальний симбіоз попелиці та мурах: тля їсть рослину і виділяє екскременти у вигляді молочка, яким харчуються мурахи. Для комах це є основним джерелом вуглеводної їжі. Тому мурахи, щоб забезпечити собі прожиток, охороняють тлю від інших шкідників, захищають їх, перетягують самок попелиці до себе в мурашник на зимовий період.

Можна часто зустріти разом мурашку і тлю. Щоб її на вашому садовій ділянці або в городі не було, потрібно, щоб мурахи водилися також в розумних межах. Щоб перешкодити доступу мурах до попелиці, можна навколо стовбура дерева закріпити фольгу, причому, її краї зробити гострим: відмічено, що мураха на таку огорожу не зможе видертися.

Можна використовувати клейку стрічку для мух, якою також обмотується стовбур дерева, що перегороджує «дорогу догори».

А для кущів буде доцільно використовувати покришку від автомобіля, яку розрізають уздовж і протягують через кущ, потім наповнюють водою, щоб комахам прохід був закритий.


Повернутися
02.06.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…