ЗАБУВАЄШ? НА ЗАРЯДКУ!

Регулярні фізичні вправи допомагають покращити пам’ять

Науковці-дослідники висунули теорію про те, що регулярні фізичні вправи позитивно впливають на властивості пам’яті. Фахівці з Каліфорнійського університету в Девісі (США) переконані: фізичні навантаження впливають на настрій і пам’ять. Про це свідчать результати досліджень за участю 38 добровольців.

Дослідники відзначили, що вже після 20 хвилин силових вправ у мозку підвищується рівень глутамінової та гамма-аміномасляної кислоти, які беруть участь у формуванні позитивного настрою людини, а також у процесі запам’ятовування. Водночас у мозку протягом півгодини зберігалася висока концентрація кислот, яка, як стверджують учені, безпосередньо пов’язана з тривалістю фізичних вправ.

Експерти також розповіли, що навіть після тижня регулярних помірних занять фізичними вправами настрій людини і здатність до запам’ятовування поліпшувалися, незалежно від того, скільки тривала активність. Це пов’язано з тим, що рівень амінокислот в організмі активних людей був значно вищий, ніж в їхніх більш ледачкуватих колег.

Медики сподіваються, що даний експеримент дозволить розробити новий комплекс вправ для боротьби з депресією.


Повернутися
02.06.2016
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.