ДІМ, ЩО ЗБУДУВАВ УМІЛЕЦЬ

Ужгородець побудував енергоефективний будинок вартістю $ 7000

Валерій Самойлов, умілець з Ужгорода самостійно побудував унікальний купольний енергоефективний будинок. Його особливість – економія енергії, яку забезпечують сферична форма приміщення, а також скорочена площа несучих конструкцій і відсутність перегородок. У якості ізоляційних матеріалів Валерій використовував целюлозний утеплювач, а підлога підігрівається від печі на дровах, тому в зимовий час в будинку досить тепло.

Зовні екобудинок, пише  ecotechnica.com.ua, здається невеликим, проте всередині досить місця для комфортного проживання цілої родини, в ньому світло і затишно. Він складається з однієї просторої кімнати на першому поверсі і невеликого приміщення на верхньому ярусі. Основою купольного будинку служить дерев’яний каркас, деталі якого скріплюються між собою спеціальною металевою арматурою, а його незвичайна форма дозволяє дуже довго зберігати тепле повітря з температурою близько 26 ° С. В результаті, обігрів будинку протягом 3 опалювальних сезонів обійдеться близько в 2000 гривень.

«Взимку на день досить кілограм 5-7 на добу, – розповідає власник екобудинку. – Але якщо на вулиці -20, то звичайно ця кількість зростає в два рази. Машини дров вистачає на 3 опалювальні сезони»

Будинок-купол Валерій побудував своїми руками, житло відрізняється від звичайних не тільки своїм зовнішнім виглядом, але і змістом, оскільки дозволяє істотно економити. На створення сферично] споруди його надихнув архітектор зі США. Спеціальної освіти і технічних посібників для реалізації подібних проектів Валерій не мав, так що за допомогою доводилося звертатися до «знавців» зеленого будівництва в інтернеті.

Будівельні роботи зайняли приблизно 3 роки, а вартість споруди склала близько 7 000 доларів, ще близько 12 000 доларів знадобилося на внутрішнє наповнення будинку.

Купольний будинок (або купольное домобудівництво) вважається відносно новим напрямком в житловій архітектурі, проте, він має багатовікову історію: різні народи світу вже давно будують купольні будинки: вігвами, яранги, юрти, чуми.

Родоначальником купольного домобудівництва в сучасному вигляді вважається Річард Бакмінстер Фуллер (англ. Richard Buckminster Fuller) – американський архітектор, дизайнер, інженер і винахідник.

За матеріалами


Повернутися
02.06.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…