ЩОБ ЕКОНОМИТИ, ПОТРІБНІ… ГРОШІ!

На енергоефективність Тернопілля планує витратити понад 90 мільйонів

Обласну комплексну програму енергоефективності та енергозбереження на 2016-2019 роки ухвалили на сесії обласної ради 31 травня.

На її виконання лише у 2016 році потрібно 23 мільйони 300 тисяч гривень. Із державного бюджету очікують 6,5 мільйона гривень, із обласного – 1,3 мільйона. Натомість із місцевих бюджетів планують залучити понад 2 мільйони гривень, з інших джерел – майже 13,5 мільйона гривень, пише «Терен».

Власне, нині на Тернопіллі роблять ставку на енергоефективність. Так, щоб скоротити споживання газу, цього року на використання відходів деревини перевели котельні восьми бюджетних установ і організацій. Вартість цих проектів – близько півтора мільйона гривень. Окрім того, 21 енергоефективний проект на майже 19 мільйонів гривень включили до переліку інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку.

До того ж, в області реалізовують ще 31 енергоефективний проект за іншими програмами. Вони тягнуть на 13 із половиною мільйонів гривень. Причому завершити уже вдалося 25 проектів, хваляться обласні чиновники.

Іншого виходу – просто немає, переконують обласні чиновники. Адже у структурі споживання енергоносіїв в області природний газ складає 54%, електрична енергія – 29,6%, теплова енергія – 4,7%, нафтопродукти – 9,5 %, вугілля – 2%, інші – 0,2%. І борги у сплаті за них останнім часом лише ростуть.

Цитуємо документ: «Враховуючи те, що домінуюче місце у структурі споживання енергоносіїв займає природний газ, а основне і допоміжне обладнання значної кількості комунальних котелень та котелень бюджетних установ і організацій вичерпало допустимі терміни експлуатації, головним напрямком роботи у сфері енергозбереження є залучення до паливно-енергетичного балансу області енергії, виробленої з альтернативних джерел та характерних для нашого регіону альтернативних видів палива.

Метою програми є реалізація політики енергоефективності та енергозбереження шляхом скорочення споживання природного газу бюджетними установами області, підприємствами комунальної теплоенергетики та бюджетної сфери. А також завдяки модернізації виробництва теплової енергії, зокрема, переведення котелень на альтернативні види палива; заміни застарілого енергоємного котельного обладнання; термомодернізації будівель житлового фонду та соціальної сфери».

До слова, у 2017 році на виконання Програми планують витратити понад 25 мільйонів гривень, у 2018-му – 21 млн 650 тис. грн, у 2019-му – 21 млн 670 тис. грн. Тобто загалом очікують залучити із різних джерел – понад 91,5 млн грн. Питання лише в тому, чи знайдеться стільки грошей…


Повернутися
02.06.2016
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...