А ЕНЕРГІЯ-ІЗ ЖАЛЮЗІ!

Українець придумав розумні віконні жалюзі, які виробляють електрику. Якщо повісити їх на всі вікна, що виходять на південну сторону квартири, можна забезпечити базові потреби сім’ї в електроенергії.

Український підприємець Євген Ерік продемонстрував в ході конференції iForum в Києві свій винахід в області сонячної енергетики – розумні жалюзі, які генерують електрику. Стартап називається SolarGaps .

Прототипи віконних жалюзей, сонячних панелей на них і контролера – розроблені і вироблені в Україні . «Дуже хотілося б, щоб не тільки даху, але і площа вікон використовувалася для генерації електроенергії», – зазначає Євген Ерік.

Євген Ерік півроку працює над проектом в рамках акселератора IoT-Hub. За його словами, розробкою вже зацікавилися три інвестиційні компанії. «Під час iForum підходили також представники бізнес-центру, коворкінгу і готелю, яким був цікавий сам кінцевий продукт», – додав він.

Устаткування жалюзі звичайного вікна в квартирі, за його оцінками, буде обходитися в $300. Для бізнес-центрів – $150 кв. метр. Система розрахована на роботу протягом 10-ти років.

Контролер в комплекті з жалюзі може забезпечити трансформацію отриманої енергії під стандартну напругу – W 220. «Жалюзі просто можна включити в домашню розетку – вони будуть забезпечувати квартирну мережу електрикою», – говорить винахідник

За його словами, холодильник в середньому споживає 150 Ватт. А одне вікно спроможне генерувати 300 Ватт. «Двокімнатна квартира з трьома вікнами, що виходять на південну сторону, здатні дати 600 ват електрики на годину. Загалом, близько 4-5 кВт-годин на добу. Тобто, 150 кВт-год. на місяць. Це середньомісячне споживання електроенергії двокімнатної квартири. Ви зможете себе самі забезпечувати і нічого не платити, встановивши додаткові акумулятори для збереження накопиченої енергії», – підкреслює Ерік.

Крім того, енергія може «закачуватимуться» в накопичувач і використовуватися при відключеннях світла. Можна також продавати зайву енергію в мережу за зеленим тарифом.

Розробка самої технології обійшлася більше ніж в $20 000. Проект орієнтований на європейський і український ринок .

Влітку запланований вихід на Kickstarter . Якщо краудфандінгова кампанія виявиться успішною, основне виробництво стартап планує налагодити в Китаї. Ерік планує зібрати щонайменше $100 000 мінімум. «А взагалі проекти сонячної енергетики на Kickstarter піднімають до $2 млн.», – підкреслює він.


Повернутися
24.05.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…