А ЕНЕРГІЯ-ІЗ ЖАЛЮЗІ!

Українець придумав розумні віконні жалюзі, які виробляють електрику. Якщо повісити їх на всі вікна, що виходять на південну сторону квартири, можна забезпечити базові потреби сім’ї в електроенергії.

Український підприємець Євген Ерік продемонстрував в ході конференції iForum в Києві свій винахід в області сонячної енергетики – розумні жалюзі, які генерують електрику. Стартап називається SolarGaps .

Прототипи віконних жалюзей, сонячних панелей на них і контролера – розроблені і вироблені в Україні . «Дуже хотілося б, щоб не тільки даху, але і площа вікон використовувалася для генерації електроенергії», – зазначає Євген Ерік.

Євген Ерік півроку працює над проектом в рамках акселератора IoT-Hub. За його словами, розробкою вже зацікавилися три інвестиційні компанії. «Під час iForum підходили також представники бізнес-центру, коворкінгу і готелю, яким був цікавий сам кінцевий продукт», – додав він.

Устаткування жалюзі звичайного вікна в квартирі, за його оцінками, буде обходитися в $300. Для бізнес-центрів – $150 кв. метр. Система розрахована на роботу протягом 10-ти років.

Контролер в комплекті з жалюзі може забезпечити трансформацію отриманої енергії під стандартну напругу – W 220. «Жалюзі просто можна включити в домашню розетку – вони будуть забезпечувати квартирну мережу електрикою», – говорить винахідник

За його словами, холодильник в середньому споживає 150 Ватт. А одне вікно спроможне генерувати 300 Ватт. «Двокімнатна квартира з трьома вікнами, що виходять на південну сторону, здатні дати 600 ват електрики на годину. Загалом, близько 4-5 кВт-годин на добу. Тобто, 150 кВт-год. на місяць. Це середньомісячне споживання електроенергії двокімнатної квартири. Ви зможете себе самі забезпечувати і нічого не платити, встановивши додаткові акумулятори для збереження накопиченої енергії», – підкреслює Ерік.

Крім того, енергія може «закачуватимуться» в накопичувач і використовуватися при відключеннях світла. Можна також продавати зайву енергію в мережу за зеленим тарифом.

Розробка самої технології обійшлася більше ніж в $20 000. Проект орієнтований на європейський і український ринок .

Влітку запланований вихід на Kickstarter . Якщо краудфандінгова кампанія виявиться успішною, основне виробництво стартап планує налагодити в Китаї. Ерік планує зібрати щонайменше $100 000 мінімум. «А взагалі проекти сонячної енергетики на Kickstarter піднімають до $2 млн.», – підкреслює він.


Повернутися
24.05.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...