ПОПЕЛИЦЯ БОЇТЬСЯ… МИЛА

Народні способи позбутися попелиці на деревах

Попелиця в саду і городі частий непрошений гість. Боротися з нею треба нещадно. Інакше зав’язі можуть обсипатися, а листя скрутяться і теж почнуть обсипатися. Крім цього тля поширює вірусні хвороби, забруднює виділеннями поверхню листя, в результаті на них поселяються грибок.

Позбутися від попелиці дуже важко, так як кожні 5-7 днів відроджуються нове покоління цього шкідника. Тому обробку проводять двічі — при появі попелиці і через тиждень — після першої обробки. У справу йдуть розчини Конфідору, Іскри золотий, Апачі, Актари і фуфанон.

    Порада

    Краще віддавати перевагу системним препаратам, так як в листі що скрутилося попелиця практично недоступна для контактних препаратів.

Також можна боротися з попелицею настоями попелу, цибулі, часнику, гіркого перцю, чистотілу, молочаю та інших рослин. Навіть звичайний мильний розчин здатний знищити тлю, огортаючи її плівкою.

Незважаючи на те, що попелиця, або як її називають в народі, тля вразлива для препаратів, краще займатися не лікуванням дерев, а профілактикою появи цього шкідника. Для цього дерева і чагарники обприскують розчином господарського мила з невеликою кількістю рослинного масла. Обробку потрібно повторювати через 2-3 дня. Таке дворазове обприскування дозволяє майже повністю позбавитися від попелиці.

Тільки обприскувати рослини треба правильно — щоб розчин обов’язково потрапляв на зворотну сторону листя. Адже тля пасеться саме на внутрішній стороні.

    Порада

    Хімічні препарати застосовують тільки якщо попелиця масово розмножується. Під час захисних обприскувань корисно чергувати препарати.

Можна боротися з тлею та по-іншому. Наприклад, якщо лист грубіє, то тля не може прокусити його шкірку і йде на більш ніжні рослини. Тому якщо дерево або кущ добре підгодувати золою, тля залишає таку рослину. Теж відбувається, якщо дерева обробити суперфосфатом або сірчанокислим калієм — і підгодівля, і захист від попелиці.

Стовбури дерев треба білити вапном — це теж зменшить ймовірність появи попелиці. Не менш важливо вчасно видаляти бур’яни, тому що перший час тля годується і розмножується саме на бур’янах.

Якщо все це не допомагає, тоді треба скористатися інсектицидами.


Повернутися
24.05.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…