ПОПЕЛИЦЯ БОЇТЬСЯ… МИЛА

Народні способи позбутися попелиці на деревах

Попелиця в саду і городі частий непрошений гість. Боротися з нею треба нещадно. Інакше зав’язі можуть обсипатися, а листя скрутяться і теж почнуть обсипатися. Крім цього тля поширює вірусні хвороби, забруднює виділеннями поверхню листя, в результаті на них поселяються грибок.

Позбутися від попелиці дуже важко, так як кожні 5-7 днів відроджуються нове покоління цього шкідника. Тому обробку проводять двічі — при появі попелиці і через тиждень — після першої обробки. У справу йдуть розчини Конфідору, Іскри золотий, Апачі, Актари і фуфанон.

    Порада

    Краще віддавати перевагу системним препаратам, так як в листі що скрутилося попелиця практично недоступна для контактних препаратів.

Також можна боротися з попелицею настоями попелу, цибулі, часнику, гіркого перцю, чистотілу, молочаю та інших рослин. Навіть звичайний мильний розчин здатний знищити тлю, огортаючи її плівкою.

Незважаючи на те, що попелиця, або як її називають в народі, тля вразлива для препаратів, краще займатися не лікуванням дерев, а профілактикою появи цього шкідника. Для цього дерева і чагарники обприскують розчином господарського мила з невеликою кількістю рослинного масла. Обробку потрібно повторювати через 2-3 дня. Таке дворазове обприскування дозволяє майже повністю позбавитися від попелиці.

Тільки обприскувати рослини треба правильно — щоб розчин обов’язково потрапляв на зворотну сторону листя. Адже тля пасеться саме на внутрішній стороні.

    Порада

    Хімічні препарати застосовують тільки якщо попелиця масово розмножується. Під час захисних обприскувань корисно чергувати препарати.

Можна боротися з тлею та по-іншому. Наприклад, якщо лист грубіє, то тля не може прокусити його шкірку і йде на більш ніжні рослини. Тому якщо дерево або кущ добре підгодувати золою, тля залишає таку рослину. Теж відбувається, якщо дерева обробити суперфосфатом або сірчанокислим калієм — і підгодівля, і захист від попелиці.

Стовбури дерев треба білити вапном — це теж зменшить ймовірність появи попелиці. Не менш важливо вчасно видаляти бур’яни, тому що перший час тля годується і розмножується саме на бур’янах.

Якщо все це не допомагає, тоді треба скористатися інсектицидами.


Повернутися
24.05.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...