ГОРОХОВИЙ РЕКОРД

Українські аграрії засіяли горохом 226 тисяч гектарів, що стало рекордом останніх років

Схоже, орендарі сільськогосподарських угідь потроху позбавляються споживацького інстинкту щодо землі, повертаючись до раціональних сівозмін. Як повідомила прес-служба консалтингового агентства «УкрАгроКонсалт», Україна цього року може зібрати рекордний протягом останнього десятиріччя урожай гороху завдяки значному збільшенню площ під цією культурою.

«Враховуючи настільки істотне для гороху зростання площ, а також сприятливі агрометеорологічні умови, які забезпечують хорошу врожайність, валовий збір гороху 2016 року може стати максимальним протягом останніх десяти років», — вважає аналітик зернового ринку Марина Сич. Експерт зазначає, що при прогнозі на 182 тисячі гектарів аграрії в цьому році віддали під горох 226 тисяч гектарів.

«Цього року фермери ризикнули, і цей ризик цілком виправдає себе. Погода під час сівби склалася сприятливо, крім того, температура повітря дозволила розпочати посівну кампанію на кілька тижнів раніше звичних строків: сівбу гороху в південних областях розпочали вже у двадцятих числах лютого. До України нинішнього сезону прийшла рання весна, яка супроводжувалася ще й достатньою кількістю опадів, а отже, хорошими запасами продуктивної вологи в ґрунті. Таким чином, посіви ранніх ярих культур розвинені краще багаторічної норми», — зазначила Сич.

Горох справді належить до незручних у вирощуванні культур через підвищену залежність від погодних умов як у сходах та розвитку, так і при достиганні та збиранні врожаю. Але він — хороший попередник для більшості сільськогосподарських культур та чудовий партнер у сівозміні для господарів, які застосовують ґрунтозахисне землеробство. Безумовно, стимулом для ризику стало й підвищення цін на горох та бобові на світових ринках на тлі їх падіння на зернові й кукурудзу.

За даними Держстату, минулого року валовий збір гороху в Україні склав близько 390 тисяч тонн. Урожай зернових і зернобобових склав 60,1 мільйона тонн, що на 5,8 відсотка менше показника попереднього, 2014, року.


Повернутися
24.05.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…