ЦЬОМУ ДАЛА, ЦЬОМУ НЕ ДАЛА

Відтепер потенційні претенденти на субсидії мають добряче подумати, а чи варто їх отримувати

    Вочевидь війна на сході й неподолана корупція даються взнаки, i Кабмін змушений на всьому економити. Зокрема, на субсидіях, які стосуються споживання природного газу. Тепер пільги та субсидії призначатимуть по-новому, адже громадянам, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг і звертаються по субсидію, пільги на період отримання субсидії не нараховуватимуться. Суттєво зменшено й норми споживання природного газу для розрахунку субсидій.

    Тож «Україна молода» спробувала розібратися, що й почім. Роз’яснення надав директор Департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко. «Доленосною» постановою №317 наразі зменшено соціальний норматив (норму використання природного газу) для індивідуального опалення з 7 до 5,5 куб.м на 1 кв. м опалюваної площі на місяць в опалювальний період.

    Крім того, зменшено соціальні норми споживання газу на приготування їжі та підігрів води. Нові норми встановлено такі самі, як і для оплати спожитого газу споживачами без лічильників. А за наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання норма становить 4,4 куб. м на особу на місяць. Нагадаємо, що до 1 травня діяла норма в 6 куб. м.

    Якщо ж є газова плита та відсутнє централізоване гаряче водопостачання — 7,1 куб. м на особу на місяць замість 9 куб. м. Якщо ж є газова плита й газовий водонагрівач — норма становить 14 куб. м на особу на місяць замість «попередніх» 18 куб. м.

    Неординарним є вирішення урядом питання знаходження коштів на субсидії: запропоновано гроші від користування земельними надрами використовувати безпосередньо для фінансування субсидій i соціальної допомоги для найбільш незахищених верств населення. А чому б і ні, принаймі це краще, ніж класти їх у кишені олігархам?!

    Але є й інший, дуже тривожний, аспект субсидіювання: наразі через велику кількість заявників, найімовірніше, система субсидій зазнає краху. Цю небезпечну тенденцію озвучила депутат від ВО «Самопоміч» Олена Бабак: «Подорожчання вартості газу спровокує зростання тарифів на воду та опалення, тому кількість тих українців, які звернуться по субсидії, буде набагато більшою, ніж дотепер. Треба відповідальніше ставитися до прогнозування щодо потенційних заявників на субсидії, бо коли їх кількість переросте за 50%, це свідчитиме про відсутність будь-якої реформаторської складової субсидій».

    І дійсно, що це за реформи, коли більшість людей в Україні опиняються за межею бідності?


Повернутися
24.05.2016
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...