ЩОБ ЗЕЛЕНІ І ХРУМКІ…

Огірки - це, без сумніву, найпопулярніша овочева культура. Малоймовірно чи знайдете город, де немає огірків, зазвичай же їх вирощують великими обсягами, як для споживання свіженькими, так і для засолювання, адже в зимову пору немає нічого приємнішого до обіду або вечері як солоненький огірочок. Однак навіть незважаючи на те, що культура поширена і, здавалося б, технологія її обробітку повинна бути доведена до досконалості, огірки вдаються не у всіх. Часто можна чути запитання — чому погано ростуть огірки? Відповісти на це питання однозначно не можна, причин тому може бути безліч.

Почнемо з того, що нагадаємо вам, дорогі друзі, що всі сорти огірків діляться на бджолозапильні і партенокарпічні. Зрозуміло, що в теплицю висаджувати необхідно виключно партенокарпічні сорти огірків, інакше ви ризикуєте отримати мізерний урожай. До того ж «партенокарпік» куди менш вибагливі, стійкі до шкідників і більшості хвороб і, всупереч загальній думці, досить урожайні.

Наступна причина - це помилки в строках висаджування. На жаль, зараз цю проблему виправити вже не можна, але тим, хто збирається зайнятися вирощуванням огірків на наступний рік, ми нагадаємо, що висаджувати їх необхідно, коли середньодобова температура за вікном буде на рівні 10-15 градусів, ну а якщо насіння перед посівом обробити розчином марганцівки, то рослини, з них вирощені будуть більш здоровими.

Наступна і, мабуть, основна причина поганого росту огірків це недостатнє живлення в період вегетації. Ознаки голодування рослин, як правило, на обличчя — якщо плоди деформовані то, швидше за все це гострий дефіцит азоту. Щоб його усунути, досить полити рослини під корінь розчином сечовини. Якщо жовтіють листочки по кромці, а плоди нагадують не огірок, а грушу то це, швидше за все брак калію. Вирішить проблему проста підгодівля сульфатом калію або простим розчином деревної золи. А якщо після підгодівлі провести обприскування будь-яким стимулятором росту, то пишне цвітіння і рясні врожаї вам гарантовані.

Взагалі щоб огірок ріс добре, необхідно про нього піклується. Проявлятися це може в прополках і поливах, а також у формуванні. Всім відомо, що найбільший урожай формується саме на бічних пагонах, тому необхідно прищипнуть їх на 40-45 сантиметрів, ну а головне стебло краще зовсім обрізати, залишивши приблизно метрову довжину.

Наступна причина поганого росту огірків — це волога, її недолік, рівно, як і надлишок це мука для огірка і природно зниження його активності. Поливати рослини необхідно невеликими дозами приблизно три рази на тиждень і обов’язково вибирати для цього теплі дні. При поливі використовуйте теплу воду, краще відстояну в баку, але ніяк не з поливного шланга. Щоб не збити зав’язь, поливи краще припиняти, як тільки з’являться перші квітки. Крім цього ви досягнете помірного вмісту вологи в грунті, адже її надлишок в жарку погоду може викликати буйний ріст вегетативної маси рослини, а це прямий шлях до зниження врожаю.

Є невеликий секретик для тих, хто все-таки зважився висадити у себе на ділянці бджолозапильні сорти — обприскати їх слабким розчином цукру з додаванням мелісового настою. Якщо робити це пару раз на тиждень, то навала бджіл на вашу ділянку гарантована, а це в свою чергу і запорука шикарного врожаю.

Періодично оглядайте ваші рослини, якщо раптом листочки на них стали грубими, плоди стали сильно колючими і різко уповільнили своє зростання то це сигнал до того, що пора б їх підгодувати слабким розчином сечовини, виливаючи його під корінь.

Якщо не дай Бог з’являться білі плями на листочках то це ознака того, що огірки атакувала борошниста роса, тоді вони відразу припинять свій ріст і навіть можуть скинути частину зав’язі. Для боротьби з борошнистою росою можна використовувати суміш знежиреного молока, пари крапель йоду і теплої води. На відро води необхідний приблизно літр молока і крапель десять йоду. Цим розчином, як для профілактики, так і для лікування борошнистої роси можна з періодичністю один раз на тиждень обприскувати ваші огірки.

Погано ростуть огірки ще й з причини виникнення на їх листі іншого небезпечного захворювання — антракноза. Проявляється захворювання у вигляді округлих плям, які з’являються на верхній стороні листа. На нижній, в цей же час, починає формуватися наліт рожевого кольору, який пізніше перетворюється в ранки. Щоб не дати поширитися захворюванню обірвіть і знищить всі пошкоджені листочки, а саму рослину обробіть бордоською рідиною (1 %).

Сповільнитися зростання огірка може і від атак попелиці, для її усунення можна використовувати настій часнику.


Повернутися
15.05.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…